با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
صد و ده سوال از لازوتکین، فضانورد روس

دانلود و خرید کتاب صد و ده سوال از لازوتکین، فضانورد روس

۵٫۰ از ۳ نظر
۵٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صد و ده سوال از لازوتکین، فضانورد روس  نوشته  نیلوفر احمدی مرزدشتی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صد و ده سوال از لازوتکین، فضانورد روس

نیلوفر احمدی مرزدشتی «۱۱۰ سوال از لازوتکین، فضانورد روس» درباره فضا و وضعیت بسیاری چیزها در فضا پرسیده‌است. بیوگرافی لازوتکین، درباره ایستگاه‌ فضایی میر، تغذیه، بهداشت و پزشکی در فضا، چگونگی بازگشت به زمین، معنویت در فضا و این که چگونه می‌توان فضانورد شد، سوالاتی هستندکه نویسنده از این فضانورد روس پرسیده است. در فصل آخر کتاب نیز نظر لازوتکین را درباره ایران پرسیده است و پایان این مصاحبه نیز آلبوم عکس‌های این فضانورد و ایستگاه فضایی میر است. در مقدمه کتاب می‌خوانید: گاهی به این می‌اندیشی که شاید داشتن آرزوهای بزرگ، تنها به همان دوران کودکی تعلق دارند. همین که بزرگ‌تر می‌شوی سدی به بزرگی همان آرزوهایت در مقابل آن‌ها قرار می‌دهی که مبادا به این دنیای واقعی وارد شوند. از این که در آن دوران زیبا، آرزوهایی به آن بزرگی داشتی می‌هراسی، چون دیگر همانند آن کودک بی مهابا، نمی‌اندیشی و خودت را باور نداری. غافل از این که هر رویایی سرنوشتی دارد و آن سرنوشت توسط تو رقم می‌خورد. اگر قرار بود رویاهایمان را دفن کنیم، هرگز در آن دوران زیبای کودکی به سراغمان نمی‌آمدند. همیشه دوست داشتم با یک فضانورد گفتگویی داشته باشم. کسی که از آن سوی زمین اخباری شگفت برای تعریف داشته باشد و حس خارج شدن از جو زمین و صمیمی شدن با انوار ستارگان را می‌داند. با ملاقاتی که در نمایشگاه ماکس ۲۰۱۵ در شهرک ژکوفسکی روسیه با آقای الکساندر ایوانویچ لازوتکین، فضانورد برجسته روسیه داشتم، توانستم به این خواستهٔ خود برسم. او نیز این سفر فضایی را در آرزوهای دوران کودکی‌اش پرورانده بود. من پس از کلی تلاش بالاخره توانستم قرار مصاحبه‌ای با ایشان در غرفهٔ ایران در نمایشگاه ماکس ۲۰۱۵ روسیه، داشته باشم. در مجموع موفق به پرسش‌هایی از ایشان شدم که قبل سفرم به روسیه مردم در مورد فضانوردان پرسیده بودند. کتاب پیش رو مجموع ۱۱۰ پرسش و پاسخ در زمینه‌های مختلف فضانوردی می‌باشد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
کاربر ۳۱۹۳۸۴۸
۱۴۰۰/۰۴/۱۰

زبان روسی ، نشان غرور و افتخار مردم روسیه هست ؛ اگر قصد سفر و ارتباط با مردم روسیه رو دارید ، حتما بایست روسی بلد باشید....

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۱,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۰۹
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۸۲۹۰-۰۲-۵
دسته بندی
تعداد صفحات۱۱۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۱,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۰۹
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۸۲۹۰-۰۲-۵