با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تاریخ فرهنگی قبیله لعنت، جلد دوم: (کاهنان معبد جادو)

دانلود و خرید کتاب تاریخ فرهنگی قبیله لعنت، جلد دوم: (کاهنان معبد جادو)

۴٫۰ از ۱۰ نظر
۴٫۰ از ۱۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تاریخ فرهنگی قبیله لعنت، جلد دوم: (کاهنان معبد جادو)  نوشته  اسماعیل شفیعی سروستانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب تاریخ فرهنگی قبیله لعنت، جلد دوم: (کاهنان معبد جادو)

در کتاب «تاریخ فرهنگی قبیله لعنت، جلد دوم(کاهنان معبد جادو)» اثر اسماعیل شفیعی سروستانی، نحوه ارتباط ابلیس با کارگزارنش با استفاده از متون اساطیری و کتب تاریخی بررسی شده‌است. در کتاب اوّل این مجموعه با عنوان «بن‌مایه‌ی رویگردانی از خدا»، نویسنده با بازبینی آغاز آفرینش و زندگی نخستین انسان‌های پا گذاشته بر زمین، از روش «شبیه‌سازی» ابلیس، پرده برداشت و در کتاب دوم (کاهنان معبد جادو)، با جست‌وجو در عمق اسطوره‌ها و داستان‌های کهن اقوام باستانی (ایران، مصر، هند، یونان و روم) ردّ ابلیس و سپاه شیطانی‌اش را در کتاب‌های معتبر آنان به دست آورده است. در این کتاب، علاوه بر رهگیری و بررسی تأثیر شیاطین در زندگی مردم از زمان باستان تا به امروز، فصلی به وجود موجودات ماورائی (مثبت و منفی) اختصاص یافته و درباره ی امکان ارتباط گیری با آنان از طریق علوم غریبه و کاهنان، از زمان گذشته تا امروز بحث کرده است. اگر کتاب‌های بسیاری درباره ی زندگی ابلیس و شیاطینی همانند او خوانده‌اید، مطمئن باشید که در این کتاب به نکات تازه‌ای دست پیدا خواهید کرد که نگرش شما را نه تنها درباره ی این موجودات آزاردهنده، بلکه درباره ی کلّ جهان و مقصد آن تغییر خواهد داد. در بخشی از این کتاب درباره ی ویژگی‌های مشترک موجودات اساطیری آمده است: آنچه در وقت مطالعه ی باروهای مذهبی (بینش اساطیری) اقوام باستانی، پس از تعدّد و تکثّر خدایان به چشم می‌خورد، آلودگی آن خدایان به صفات مذموم شیطانی و زذایل اخلاقی است. اینان، گاه در نمایش رذایل و پستی، گوی سبقت را از سایر موجودات می‌ربودند. به عبارت دیگر، اینان منزّه از صفات مخلوقات خود نبودند؛ بلکه واجد شیطانی‌ترین صفات نیز بودند، به همین جهت بود که آنان، در گستره ی وسیعی از عرش‌الرّحمان تا فرش‌الشیطان حضور داشتند. ویل دورانت در همین‌باره می‌نویسد: شیوه‌های عبادت یونانی‌ها هم مانند خدایان یونانی بسیار متنوّع بود. یونانیان برای دفع شرّ خدایان زمینی، به عبادت آنان می‌پرداختند؛ ولی خدایان آسمانی را صمیمانه پرستش می‌کردند. ویل دورانت درباره ی خدایان مصری می‌نویسد: خود خدایان نیز برای آزردن یکدیگر، از سحر و افسون مدد می‌گرفتند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
mahdi.ch73
۱۳۹۶/۱۲/۱۳

با سلام این کتاب ها اگرچه به صورت مجموعه ای هست ولی هر کتاب مستقلا مباحث مرتبط با موضوع کتاب را بررسی می کند و در سیر کلی به پیدایش فراماسونری می پردازد.

نون والقلم
۱۳۹۹/۰۲/۲۹

در مجموع میشه گفت چیزهایی که نیاز نداره خیلییییی بهش میپردازه ووقت تلف میکنه، برای کسی که میخواد تفریحی کتاب بخونه اصلا توصیه نمیکنم اما کسی هم تحقیقی می خونه باید بگم خیلی کمتر از صفحات کتاب مطلب بدستش میاد

- بیشتر
mmh
۱۳۹۹/۰۲/۱۶

هر جایی از کتاب دست بذارید، یکی از این ۳ حالته : ۱. عقاید اسلامی که به کرات در منابر مذهبی شنیدید. حالا اگر نشنیده اید و میخواهید بشنوید این کتاب رو بخونید. ۲. بخش های مربوط به آیین اقوام اولیه که

- بیشتر
majid001
۱۳۹۹/۰۲/۰۹

کتابهایی که در چند جلد نوشته میشوند باید بصورت باندل هم ارائه بشه تا بتوان یکجا خرید ،،،

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۶۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۱/۱۷
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۹۳۸-۸۵-۴
تعداد صفحات۲۶۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۱/۱۷
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۹۳۸-۸۵-۴