با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آموزش مهارت‌های زندگی (ویژه نوجوانان و جوانان)

دانلود و خرید کتاب آموزش مهارت‌های زندگی (ویژه نوجوانان و جوانان)

۴٫۰ از ۲ نظر
۴٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آموزش مهارت‌های زندگی (ویژه نوجوانان و جوانان)  نوشته  فروزان راهی‌رهبر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب آموزش مهارت‌های زندگی (ویژه نوجوانان و جوانان)

«آموزش مهارت‌های زندگی (ویژه نوجوانان و جوانان)» نوشته فروزان راهی‌رهبر (-۱۳۵۹)، مهارت‌هایی را به جوانان می‌آموزد که برای داشتن یک زندگی شخصی و اجتماعی بهتر ضروری به نظر می‌رسد. مهارت‌هایی با اهداف تقویت اعتماد به نفس، تقویت روحیه مشارکت و همکاری، رشد و تقویت عواطف انسانی، کمک به شناسایی و بیان احساسات، تأمین سلامت جسمی و بهداشت روانی، تقویت مهارت‌های ارتبا طی، ساختن یک شهروند متعادل و مقبول اجتماع، تقویت روحیه همزیستی مسالمت‌آمیز و ارتقاء سازگاری فرد با خودش، با دیگران و با محیط زندگی. مطالب این کتاب در دو بخش تدوین شده‌است؛ بخش اول آن آیین زندگی، که به صورت قانون‌های دهگانه شاد و موفق زیستن، به همراه نکات آموزنده درقالب عکس نوشته‌ها و داستان‌های آموزنده بیان شده‌است. بخش دوم آن، مهارت‌های اصلی زندگی از قبیل: مهارت خودآگاهی، خودشناسی، روابط بین فردی، مهارت مقابله با نگرانی‌ها و استرس، پرخاشگری، خشم، اعتمادبه نفس، «نه» گفتن، دوست یابی، تصمیم گیری، آداب سخن گفتن، و انتقاد پذیربودن در قالب متن و عکس نوشته به همراه احادیث و سخنان گهربار امامان و معصومین (ع) نگاشته شده‌است. بخشی از کتاب: ما می‌توانیم ادعا کنیم که زندگی ارزش زیستن دارد، چون زندگی همان چیزی است؛ که ما می‌سازیم. چرا باید این قانون را بیاموزیم؟ برای حل این معما، که چرا نقش شما در زندگی همینی که هست؛ ابزاری بردارید و با تغییر نگرش خود نسبت به هر کاری که انجام می‌دهید، این نقش را تغییر دهید وقتی می‌گویند شما سرنوشت و تجربه خود را خلق می‌کنید؛ منظور این است که با نگرش و وضع ظاهر خود به دنیا می‌گویید که با شما برخورد کنند. طرز برخورد و رفتار شماست که سرنوشت و تجربه شما را رقم می‌زند. اگر رفتارتان ابلهانه باشد؛ با شما مانند ابله‌ها رفتار می‌کنند. شما تصمیم می‌گیرید که دیگران چه واکنشی نسبت به رفتار شما نشان دهند. شما تصمیم می‌گیرید؛ زیرا شما رفتارتان را انتخاب می‌کنید. مثلأ شما انتخاب می‌کنید که: چگونه با دوستانتان رفت و آمد کنید. چگونه دوستانی داشته باشید. چگونه لباس بپوشید. چگونه حرف بزنید.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
اگر با دیگران در تضاد وتعارض هستید؛ علتش این است که خودتان این طور خواسته اید. اگر طرز واکنش دیگران را در قبال خود دوست ندارید؛ در طرز رفتار خودتان تجدید نظر کنید. شما می‌توانید واکنش دیگران را تغییر بدهید. می‌توانید رفتار متفاوتی را به نمایش بگذارید و پاسخ متفاوتی بگیرید. اگر چیزی را دوست ندارید آن را تغییر دهید. اگر نمی‌توانید این کار را بکنید؛ نگرش خود را تغییر دهید. گله و شکایت نکنید. شما و تنها شما هستید که سرنوشت خود را رقم می‌زنید. در هر صورت، بدانید، دوست داشته یا نداشته باشید، شما سرنوشت خود را رقم می‌زنید. تنها انتخاب شماست که مشخص می‌کند تجربه‌ای خوشایند یا نا خوشایند انتظارتان را می‌کشد
S

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۱ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۷/۰۴
شابک‌‫‭۹۷۸-۶۰۰-۷۹۴۳-۶۰-۱‬‬
تعداد صفحات۱۲۱صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۷/۰۴
شابک‌‫‭۹۷۸-۶۰۰-۷۹۴۳-۶۰-۱‬‬