با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب بصیرت از نگاه قرآن اثر علی‌مراد سعیدی

دانلود و خرید کتاب بصیرت از نگاه قرآن

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بصیرت از نگاه قرآن  نوشته  علی‌مراد سعیدی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب بصیرت از نگاه قرآن

«بصیرت از نگاه قرآن» نوشته علیمراد سعیدی (-۱۳۴۴) است. بصیرت نوعی جهان‌بینی است و با آن شباهت‌ها و تفاوت‌هایی دارد. در جهان‌بینی، مشاهدۀ جهان، در مکاتب گوناگون متفاوت است. هر مکتبی جهان را بر اساس اعتقاداتش می‌شناسد، نه بر اساس حقیقتی که وجود دارد. بنابراین مشاهدۀ جهان‌بینی هرچند فراتر از مشاهدۀ جهان احساسی است، اما متأثر از بینش فکری است و نمی‌توان برای رسیدن به حقیقت، به آن اعتماد کرد، اما بصیرت با معیارِ وجدان می‌بیند. پس با بصیرت می‌توان چیزی را دید و حقیقتی را مشاهده کرد که با چشم، جهان احساس و اندیشه‌های جهان‌بین هرگز قابل درک نیست؛ از این رو، بصیرت ابزار سومِ دیدن و دارای نوری هدایت‌گر است. آنچه در این کتاب دنبال می‌شود، کشف مطالبی درباره بصیرت در کتاب آسمانی است تا: ـ قلمرو قرآن در این حوزه شناخته گردد. ـ با توجه به دستورالعمل قرآن، به نیازهای کنونی جامعه پاسخ داده شود و معیارهای آن معلوم گردد. ـ الگوهای مناسب قرآنی و تاریخی برای عبرت‌پذیری معرفی شود. ـ به ریشه‌ها و عوامل آن پی ببریم و پیامدهای آن را بشناسیم. البته خداوند این نعمت را به بعضی انسان‌ها عطا فرمود و بعضی باید در تحصیل آن بکوشند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
؛درنگ نما؛
۱۴۰۰/۰۹/۱۲

کتاب خیلی کامل و دقیقی است توصیه میکنم فعالین فرهنگی،دانشجویان و طلاب مطالعه کنند بصیرت لازمه هر جامعه ای است

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳)
«بصیرت» عبارت است از: معرفت قلبی، منور به نور قدسیِ قرین با عقل، جهت درک حقایق اشیا و امور.
زیـن‌الدیـن
بصیرت موازی با دقت اندیشه و عمیق نگریستن، در مقابل ساده‌لوحی است؛ به این معنا که انسان لایۀ ظاهری قضیه را ببیند و از لایه‌های دیگر آن غافل باشد. برای عبور از این سطحی‌نگری باید «عقل» را که یکی از مهم‌ترین عوامل بصیرت است تقویت کرد.
زیـن‌الدیـن
«بصیرت» همچون چشم، ابزار دیدن است، با این تفاوت که چشم فقط ظاهر اشیا را مشاهده می‌کند و تصویر موجودات به وسیلۀ چشم به مغز انتقال پیدا می‌کند و انسان می‌تواند اجسام را تشخیص دهد. به عبارتی چشم، وسیله‌ای حسی و ابزار جسمی است، اما بصیرت، ابزار مشاهدۀ کنه و ذات حقیقت موجود و ابزار دل است.
Omid H

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۴۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۹۷۳-۳۹۸-۲
تعداد صفحات۲۴۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۹۷۳-۳۹۸-۲