با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دکان‌های کاغذی (جریان‌شناسی مدعیان دروغین مهدویت)

دانلود و خرید کتاب دکان‌های کاغذی (جریان‌شناسی مدعیان دروغین مهدویت)

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دکان‌های کاغذی (جریان‌شناسی مدعیان دروغین مهدویت)  نوشته  علی محمدی هوشیاری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب دکان‌های کاغذی (جریان‌شناسی مدعیان دروغین مهدویت)

«دکان‌های کاغذی (جریان‌شناسی مدعیان دروغین مهدویت)» اثری به قلم علی محمدی هوشیار (-۱۳۶۲) است. از دیرباز، باورهای آخرالزمانی مورد سوء استفاده افراد منحرف بوده و برای رسیدن به اهداف و اغراض مسموم خود، احساسات دینی مردم را بازیچۀ خود قرارداده‌اند. بیشتر این افراد در شرایطی مثل سختی، فقر مردم، جنگ و خونریزی، ظلم و نبود عدالت اجتماعی در جامعه ظهور و بروز می‌کنند تا از فرصت ایجادشده، نهایت استفاده را ببرند. مهدویت نیز از این قاعده مستثنا نبوده، همواره با ادعاهای گوناگونی، چون ادعای امامت و مهدویت، سفارت، نیابت خاص، خراسانی بودن، یمانیت و مانند اینها، مورد سوء استفاده قرار گرفته است. هر کدام از این مدعیان، در برهه‌ای از تاریخ ظهور و برای اثبات ادعاهای واهی خود به آیات و روایات متعددی استناد کرده‌اند و گروهی از مسلمانان را فریب داده‌اند. با صرف نظر از همۀ مدعیان دروغین از صدر اسلام تاکنون، موضوع مدعیان معاصر امام دوازدهم (عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) این مسئله را پیچیده‌تر کرده‌است؛ تا جایی که با بررسی توقیع‌های مبارک امام دوازدهم (عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) میزان بیزاری ایشان از تبار این مدعیان به دست می‌آید. کتاب حاضر مؤلفه‌هایی همانند مهدویت، غیبت، ظهور و قیام، فرقه، مدعیان دروغین مهدویت، جریان‌شناسی، طبقه‌بندی، علل پیدایش، علل گرایش مردم، جامعه هدف و روش تبلیغ و همچنین شاخصه مدعیان دروغین مهدویت را تعریف و بررسی خواهد کرد.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۶)
پیامبر اکرم (صلی‌الله‌علیه‌وآله) به امام علی (علیهم‌السلام) فرمود: کسی که دوست دارد تا خداوند را با ایمان و در حال پاک ملاقات کند و از صیحه بزرگ محزون نشود، پس تحت ولایت تو باشد و ولایت فرزندانت حسن، حسین، علی، محمد، جعفر، موسی، علی، محمد، علی، حسن و مهدی را بپذیرد که خاتم آنان است.
سیّد جواد
پیامبر اکرم (صلی‌الله‌علیه‌وآله) به امام علی (علیهم‌السلام) فرمود: کسی که دوست دارد تا خداوند را با ایمان و در حال پاک ملاقات کند و از صیحه بزرگ محزون نشود، پس تحت ولایت تو باشد و ولایت فرزندانت حسن، حسین، علی، محمد، جعفر، موسی، علی، محمد، علی، حسن و مهدی را بپذیرد که خاتم آنان است.
سیّد جواد
از دیرباز، باورهای آخرالزمانی مورد سوء استفاده افراد منحرف بوده و برای رسیدن به اهداف و اغراض مسموم خود، احساسات دینی مردم را بازیچۀ خود قرار داده‌اند. بیشتر این افراد در شرایطی مثل سختی، فقر مردم، جنگ و خونریزی، ظلم و نبود عدالت اجتماعی در جامعه ظهور و بروز می‌کنند تا از فرصت ایجادشده، نهایت استفاده را ببرند. مهدویت نیز از این قاعده مستثنا نبوده، همواره با ادعاهای گوناگونی، چون ادعای امامت و مهدویت، سفارت، نیابت خاص، خراسانی بودن، یمانیت و مانند اینها، مورد سوء استفاده قرار گرفته است. هر کدام از این مدعیان، در برهه‌ای از تاریخ ظهور و برای اثبات ادعاهای واهی خود به آیات و روایات متعددی استناد کرده‌اند و گروهی از مسلمانان را فریب داده‌اند.
سیّد جواد
یکی از افرادی که در زمان غیبت صغری، مدعی ارتباط و نیابت از طرف حضرت مهدی (عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) بوده، شخصی به نام محمد بن علی بن ابی العَزاقِر، مشهور به شَلمَغانی، از یاران امام حسن عسکری (علیهم‌السلام) و محدثان شیعی در بغداد است. او پس از اعلام نیابت دروغین خود، توسط امام (عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) لعن شد
سیّد جواد
عبدالله بن فضل هاشمی می‌گوید که از امام صادق (علیهم‌السلام) شنیدم: ناگزیر برای صاحب‌الامر غیبتی است که هر باطل‌جویی در آن شک می‌کند. گفتم: فدای شما شوم! برای چه؟ فرمود: به دلیل امری که ما اجازه نداریم آن را هویدا کنیم. گفتم: در آن غیبت چه حکمتی است؟ فرمود: حکمت غیبت او همان حکمتی است که در غیبت حجت‌های الهی پیش از او بوده است و وجه حکمت غیبت او پس از ظهور آشکار می‌شود، همچنان که وجه حکمت کارهای خضر (علیهم‌السلام) از شکستن کشتی و کشتن پسر و به پا داشتن دیوار بر موسی (علیهم‌السلام) روشن نبود تا آنکه وقت جدایی آنها فرا رسید.
منتظر
در زیارت اربعین نیز مشاهده می‌شود که همۀ شیعیان خاص ائمه ( (علیهم‌السلام) ) در مقام مهدیین قرار گرفته و با عنوان مهدیون شمارش شده‌اند: «السَّلَامُ عَلَیکمْ یا شِیعَةَ اللَّهِ وَ شِیعَةَ رَسُولِهِ وَ شِیعَةَ أَمِیرِالْمُؤْمِنِینَ وَ الْحَسَنِ وَ الْحُسَینِ السَّلَامُ عَلَیکمْ یا طَاهِرُونَ السَّلَامُ عَلَیکمْ یا مَهْدِیونَ...».
منتظر

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۴۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۳,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۹۷۳-۴۶۸-۲
تعداد صفحات۱۴۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۳,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۹۷۳-۴۶۸-۲