با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ترانه خواندن به وقت باران

دانلود و خرید کتاب ترانه خواندن به وقت باران

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ترانه خواندن به وقت باران  نوشته  مسیحا  برزگر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب ترانه خواندن به وقت باران

«ترانه خواندن به وقت باران» به قلم مسیحا برزگر، مجموعه قطعات ادبی این نویسنده درباره زندگی، عشق، حقیقت و هستی است. چرا بی‌قراری؟ آیا متوجه نشده‌ای که به هر چه چنگ می‌زنی، آن را سست می‌یابی؟ آیا متوجه نشده‌ای که هیچ چیز دل پُرآشوب و اضطراب تو را آسوده نمی‌کند؟ آیا بالشِ آرامشی یافته‌ای تا دَمی سر خود را بر آن بگذاری؟ می‌دانی چرا چنین است؟ زیرا جهان پدیدارها خود قراری ندارد و مدام دستخوش دگرگونی و اضمحلال است. تو در چنین جهانی به دنبال قرار و دل‌آسودگی بوده‌ای. تو در جهان هویت‌ها و نقش‌های لرزان و گذرا خود را می‌جسته‌ای. تو در فکرها و خیالات خود جست‌وجو می‌کرده‌ای. در چنین جهانی، پرسش‌های بسیاری هست، اما هرگز پاسخی نیست. آیا ندیده‌ای آنگاه که گمان می‌کنی رسیده‌ای و حالا دیگر می‌دانی، حادثه‌ای روی می‌دهد و نشانت می‌دهد که تو اصلاً چیزی نمی‌دانی؟ هنگامی که با این گمان به سر می‌بری که پاسخ را یافته‌ای، ناگهان کسی پیدا می‌شود و پاسخی بهتر عرضه می‌کند. تا کی می‌خواهی به ریسمان فکرها و گمان‌ها و پندار خویش چنگ بزنی؟ تا کی می‌خواهی دانایی حقیقی خویش را با جهل آموخته و دانسته‌های شرطی‌شده‌ی خویش بپوشانی؟ بیداری، مستلزم شجاعت است. ساحت حقیقت، ساحتِ شجاعان است.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۸)
تا کی می‌خواهی به ریسمان فکرها و گمان‌ها و پندار خویش چنگ بزنی؟ تا کی می‌خواهی دانایی حقیقی خویش را با جهل آموخته و دانسته‌های شرطی‌شده‌ی خویش بپوشانی؟ بیداری، مستلزم شجاعت است. ساحت حقیقت، ساحتِ شجاعان است.
Dexter
ادیان برای وصل کردن انسان به حقیقتِ وجودی‌اش آمده‌اند، با وجود این، بعضی از آن‌ها تحریف شدند و دستمایه‌ی جدایی‌ها و خصومت‌ها شدند. آن‌ها آمده بودند تا به خشم و خشونت و نفرت خاتمه دهند و یگانگی حقیقت را گوشزد کنند، اما خود، توسطِ پیروانِ نابخردشان، دستمایه‌ی خشم و خشونت و نفرت و پراکندگی شدند.
Dexter
برای «من»، دیگری فقط زمانی ارزش دارد که به دردِ «من» بخورد. در غیر این صورت، بی‌ارزش است. در نظرِ «من»، دیگری فقط زمانی خوب و نازنین است که مرا خوب و خواستنی بداند. در نظرِ «من» هیچ چیز تازه و با طراوت نیست، بلکه همه چیز کهنه و ملال‌آور است. به همین دلیل، «من» همواره به دنبال سرگرمی می‌گردد، و در عین حال، به کهنه‌ها می‌چسبد.
Dexter
حقیقت تو، چیزی جز سعادت نیست. احساس بدبختی، حجابی‌ست بر روی حقیقت تو. این حجاب را کنار بزن.
maadikhah
بدیهی‌ست اگر بارقه‌های حقیقت تو را روشن نکند، تو به جست‌وجوی آن برنمی‌آیی.
Dexter
چه آزادی وجد انگیزی خواهد بود آنگاه که دریابی: «صدایی که در سرِ من است، من نیستم.» پس من کیستم؟ تو کسی هستی که این صدا را می‌شنود
Dexter
گفتند: «شیطان شگفت حیله‌گری‌ست!» گفتم: «به چنگش خواهم آورد!» به چنگش آوردم. لبخند رضایتی بر لبانم نشست. نگریستم؛ شیطان از چنگم گریخته، و بر لبانم نشسته بود!
Dexter
عشق، شکسته شدنِ دانه است. دانه که بشکند، درخت متولد می‌شود. اما درخت، در وهمِ دانه نمی‌گنجد.
Dexter
آنی که در تمنای رهیدن از «من» است، همان «من» است! «من»، همواره در آرزو و تمناست. «من»، همواره رو به آینده‌ای موهوم دارد. «من»، از سکون و سکوت در این‌جا/اکنونِ جاودانه گریزان است. در همین گریز است که «من» شکل می‌گیرد. «من»، چیزی جز همین گُریز نیست. با شناختنِ حقیقتِ «من»، «من» محو می‌شود، آنگاه، آنچه می‌ماند جُز وَجهُ الله نیست.
Dexter
«من»، همواره خود را در رقابت می‌یابد – می‌برد یا می‌بازد. برای «من» هرگز بازی بُرد – بُرد وجود ندارد. حقیقتِ «من»، حفظِ «من» است. «من»، جدایی می‌افکند: من، تو، مال من، مال تو، سودِ من، ضرر من. «من»، می‌ترسد. بنابراین، کنترل می‌کند، و به دنبال امنیت می‌گردد. «من»، به دور خود حصار می‌کشد تا در آن حصار احساس امنیت کند
Dexter

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۸۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۸۶۸۹-۲۰-۴
دسته بندی
تعداد صفحات۴۸۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۸۶۸۹-۲۰-۴