با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب احکام تجارت از دیدگاه اسلام اثر سیدمحمدکاظم مصطفویoff

کتاب احکام تجارت از دیدگاه اسلام

نویسنده:سیدمحمدکاظم مصطفویاسماعیل داراب کلاییمحمدتقی کاشانی‌نیاانتشارات:انتشارات طلاییسال انتشار:۱۳۹۳تعداد صفحه‌ها:۲۵۶ صفحهدسته‌بندی:امتیاز:
۳.۳از ۴ رأیخواندن نظرات

سال انتشار۱۳۹۳

تعداد صفحه‌ها۲۵۶ صفحه

دسته‌بندی
کلیات اسلام۱ مورد دیگر

معرفی کتاب احکام تجارت از دیدگاه اسلام

«احکام تجارت ازدیدگاه اسلام» به کوشش مؤلفان، آیت‌ا... سید محمد کاظم مصطفوی، حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر اسماعیل داراب کلایی، محمدتقی کاشانی‌نیا، اعضای هیأت علمی دانشگاه شهید بهشتی منتشر شده‌است. این کتاب و ضمائم آن شامل فتاوای مراجع عظام برای هر فصل با استفاده از صاحب‌نظران فرزانه و فرهیخته در حوزه‌های علمیه و دانشگاه شهید بهشتی، با بیانی ساده برای گروه‌های آموزشی حقوق، بازرگانی، بانکداری، اقتصاد، حسابداری در دانشگاه‌ها و تجار و کسبه، تدوین شده و از سطوح عمده‌فروشی تا خرده‌فروشی را دربر دارد و هدف از نگارش آن، تدریس به صورت کمک درسی و یا دو واحد درسی در دانشکده‌های حقوق، بازرگانی و اقتصاد و همچنین گردانندگان و یا عاملین یاد شده در بخش خصوصی است و ادامه آن برای تدریس در سطوح بالاتر تخصصی در دست تدوین می‌باشد. این کتاب آن دسته از احکام فقهی مربوط به امور مالی که بیشترین کاربرد در تولید، توزیع و مصرف برای جامعه را دارد در فصول و بخش‌های گوناگون به گونه‌ای تنظیم کرده‌است که مورد استفاده فعالان در زمینه کسب و تجارت و خرید و فروش و به طور کلی در امور معاملاتی و بازار واقع شود، زیرا دانستن احکام فقهی مورد ابتلاء و نیاز بازرگانان موجب می‌شود تا معاملات و مبادلات این افراد هر چه بیشتر در چارچوب احکام دینی و شرعی قرار گیرد.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۱)
و تولید عبارت از ایجاد فایده و یا فواید جدید در هر یک از مواهب و یا نعمت‌های الهی، به منظور رفع نیازهای جسمی و روحی انسان‌ها، از طریق استفاده از توانایی‌های فکری و جسمی انسان و یا توأم آن‌ها می‌باشد.
فاطمه یکتا