با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
شب ادراری در خردسالان

دانلود و خرید کتاب شب ادراری در خردسالان

۳٫۰ از ۱ نظر
۳٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب شب ادراری در خردسالان  نوشته  رضا پورحسین  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب شب ادراری در خردسالان

«شب ادراری در خردسالان» به قلم نویسندگان دکتر رضاپورحسین (-۱۳۳۸) و نازنین خسروی (-۱۳۶۵)، جلد پنجم از مجموعه کتاب‌های آشنایی با خصوصیات روان‌شناختی خردسالان است که در آن با تعریف و دلایل شب ادراری در کودکان و راه‌کارهای مقابله و درمان آن آشنا خواهید شد. در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: دو سوال مهمی که در ذهن اکثر والدین عزیز وجود دارد؛ این است که آیا در شب، بیدار کردن کودک و بردن او به دستشویی، کمکی به خشک ماندن او می کند؟ و آیا باید کودک را کاملاً بیدار کرد و یا دروضعیت خواب و بیدار، او را به دستشویی برد؟. در مورد سوال اول، باید عنوان نمود، اگر بیدار کردن کودک به خشک ماندن او کمک می کند به زحمتش می ارزد. مثلاً اگر کودک را که ساعت ۱۰ خوابیده است بعد از ۳ یا ۴ ساعت در ساعت ۳ نیمه شب بلند کنید و به دستشویی ببرید و این کار سبب گردد که تا ۶ و ۷ صبح کودک خشک بماند، اقدامی مفید انجام داده اید. اما اگر ساعت ۶ و ۷ صبح به سراغ او رفتید و متوجه خیس بودن جای او شدید، این کار اقدامی مفیدی تلقی نمی شود، زیرا خشک کردن کودک پس ازشب ادراری، اورا برای تکرار خیس کردن، تقویت می کند. بهتر است از راه کارهای دیگر مانند زنگ خبر، تشویق و ... استفاده کرد. در مورد سوال دوم باید گفت چون هدف ما، خشک ماندن کودک است؛ لزومی به بیدار کردن کامل او نیست. بخصوص کودکان زیر ۳ سال؛ زیرا بیداری کامل، سبب عدم بخواب رفتن دوباره کودک شده و بی خوابی، کودک و اطرافیان را اذیت خواهد کرد. به هر حال در مورد شب ادراری و آموزش توالت رفتن بیش از اینکه سن کودک مهم باشد، عملکرد و درک او از این قضیه حائز اهمیت است.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
اگر خیس کردن در سن ۶ یا ۷ سالگی ادامه داشته باشد، حتما باید با پزشک مشورت کرد و اگر خیس کردن در طول روز باشد و یا با درد روده ای همراه باشد، نشانگر یک مشکل جدی بوده و باید با پزشک مشورت نمود.
مادربزرگ علی💝

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۵/۰۳
شابک‌‫‬‭۹۷۸-۹۶۴-۸۹۸۰-۹۰-۵
تعداد صفحات۴۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۵/۰۳
شابک‌‫‬‭۹۷۸-۹۶۴-۸۹۸۰-۹۰-۵

تجربه بهتر در اپلیکیشن