با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب کاربرد جمعیت‌شناسی اثر مژده کیانی

دانلود و خرید کتاب کاربرد جمعیت‌شناسی

۴٫۶ از ۵ نظر
۴٫۶ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کاربرد جمعیت‌شناسی  نوشته  مژده کیانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب کاربرد جمعیت‌شناسی

«کاربرد جمعیت‌شناسی» نوشته‌ی مژده کیان (-۱۳۴۵) اثری در حوزه‌ی علم جامعه‌شناسی است که به اهمیت جمعیت‌شناسی می‌پردازد و از مجموعه کتاب‌های آموزشی دانشگاه پیام نور در رشته علوم اجتماعی است.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

«داده‌های جمعیتی که ویژگی‌های گوناگون جمعیت را نشان می‌دهد، همواره در معرض خطا قرار دارند. اگر چه همه کشورها با این واقعیت که سرشماری‌های جمعیت با کم شماری و بیش شماری رو به رو است و امکان خطا در برخی مراحل آن وجود دارد، مواجه هستند، اما آمار و داده‌های مربوط به جمعیت در کشورهای رو به توسعه به دلایل فرهنگی و اجتماعی، معمولاً با کم شماری و بیش شماری بیشتری همراه است. داده‌های سرشماری یکی از منابع اصلی و حساس اطلاعات جمعیتی هر کشور به حساب می آیند. به دلیل حساسیت آمار در برنامه‌ریزی جمعیت، ارزیابی آمار و داده‌های سرشماری ضروری است. جهت ارزیابی آمار و اطلاعات جمعیتی و سرشماری از روش‌های تجزیه و تحلیل جمعیت شناختی استفاده می‌شود. در این فصل سعی بر آن است تا با استفاده از روش‌های موجود، دانشجویان با روش‌های ارزیابی جمعیت، آشنا شوند. انتخاب نوع روش‌های مورد استفاده، به نوع ارزیابی بر می‌گردد. نوع خطاهایی که در سرشماری‌های قبلی اتفاق افتاده است و همچنین نوع استفاده از نتایج ارزیابی از عوامل تأثیرگذار در این زمینه محسوب می‌شود.»

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۶۸ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۶/۰۴/۱۳
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۸۷-۴۴۷-۶
تعداد صفحات۲۶۸صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۶/۰۴/۱۳
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۸۷-۴۴۷-۶