با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کالبدشناسی حباب‌های بازار سهام

دانلود و خرید کتاب کالبدشناسی حباب‌های بازار سهام

۲٫۷ از ۱۹ نظر
۲٫۷ از ۱۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کالبدشناسی حباب‌های بازار سهام  نوشته  گئورگی کومارومی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کالبدشناسی حباب‌های بازار سهام

کتاب کالبدشناسی حباب‌های بازار سهام نوشته گئورگی کومارومی  اثری در حوزه‌ی اقتصاد و بازار سرمایه است که تلاش کرده تا تعریف درستی از حباب‌های بازار سهام ارائه کند. مریم ذوالفقار روشن کتاب کالبدشناسی حباب‌های بازار سهام را به فارسی ترجمه کرده و انتشارات دنیای اقتصاد آن را به چاپ رسانده است.


درباره کتاب کالبدشناسی حباب‌های بازار سهام

گئورگی کومارومی استاد مالی مجارستانی است که بخشی از دوران کاری خود را به بررسی نقش و اهمیت اقتصادی بورس صرف کرده است. این استاد دانشگاه در کتاب کتاب کالبدشناسی حباب‌های بازار سهام سعی کرده است تا به یک تعریف معتبر از حباب‌های بازار سهام برسد. گئورگی کومارومی می‌گوید: روزی آندره کاستولانی نویسنده کتاب بازار سهام کاستولانی در صحبتی تلفنی به من گفت: کسانی که رشته اقتصاد را به شکل امروزی‌اش می‌خوانند هرگز نیروی محرک اصلی ورای نوسانات قیمت سهام را درک نخواهند کرد.

پیش از گئورگی کومارومی اقتصاددانانی سعی در توضیح چرایی و چگونگی تشکیل و ترکیدن حباب قیمتی داشته‌اند اما در نهایت نتایج متناقض و نه چندان باثباتی که از طیف وسیع تحقیقات به عمل آمده، در این باره حاصل شده است که حتی وجود خود حباب‌ها را زیرسؤال می‌برد. این موضوع نشان می‌دهد که اقتصاددانان مفهوم حباب را به دلیل عدم وجود مفهومی بهتر به کار می‌برند؛ زیرا نمی‌توانند درباره رویدادهای زیربنایی آن ادعاهای معتبر علمی ارائه کنند. اما گئورگی کومارومی کوشیده تا در کتاب کالبدشناسی حباب‌های بازار سهام به نقطه ضعف نظریه‌های اصلی بپردازم و همچنین کوشش کرده تا تفاسیر مربوط به حباب بازار سهام را در یک چارچوب مفهومی معتبر واحد ادغام نماید.

درباره گئورگی کومارومی

دکتر گئورگی کومارومی، استادیار رشته مالی دانشکده کسب و کار دانشگاه اروپای مرکزی واقع در بوداپست و استاد دانشگاه رشته مالی در دانشگاه بین‌المللی کسب و کار مجارستان است. وی درس‌های مختلف مالی را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تدریس می‌کند. گئورگی کومارومی در حال حاضر بر روی پروژه تحقیقاتی نقش و اهمیت اقتصادی بورس سهام در مجارستان با عنوان نقش و اهمیت اقتصادی بورس سهام در مجارستان بین سال‌های ۱۸۶۴ تا ۲۰۰۵ مشغول به کار است که توسط صندوق تحقیقات علمی مجارستان حمایت مالی می‌شود.

علاقه‌مندی‌های تحقیقاتی او همچنین شامل جنبههای رفتاری و تجربی تصمیم‌گیری‌های مالی است. گئورگی کومارومی در دانشگاه میشکولس (مجارستان)، دانشکده تحصیلات تکمیلی مدیریت روان (فرانسه) و دانشگاه پانون (مجارستان) تحصیل کرده است. گئورگی کومارومی دکترای خود را در سال ۲۰۰۵ در رشته مطالعات مدیریت و کسب و کار از دانشگاه پانون دریافت کرد. 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
Kambiz Kiani Monfared
۱۳۹۹/۰۱/۱۹

با اینکه به ظاهر اطلاعات خوبی داخلش وجود داره،متاسفانه ترجمه روانی ندارد برای همین مطالعه کتاب خیلی سخت هست من بعد 30 درصد از خوندنش،از ادامه دادنش پشیمون‌شدم

MasoudTM64
۱۳۹۹/۰۱/۲۹

کتاب دارای مطالب ارزنده ای است اما متاسفانه فاقد متنی سلیس و روان است.

amir2047
۱۳۹۹/۰۳/۲۷

برای تمام کتابهایی که فرمت کتاب مجازی ندارند و اسکن شده اند صفحات کتاب خیلی سریع حرکت میکنند و به صفحه اول برمیگردند ! توصیه ای برای اصلاح این مشکل وجود داره. چون اصل نمیتونم مطالعه کنم

مهرداد معتمد
۱۳۹۹/۰۶/۰۸

نتونسته موضوع رو به‌ خوبی جمع کنه. ترجمه افتضاح هم بهش اضافه کنید

Ramtin
۱۳۹۹/۰۶/۱۹

کتاب تخصصی و خوبیه👌🏻 مطالب خوبی در کتاب وجود داره و نظریه های مختلفی درباره حباب بازار بحث شده.... ولی کتاب ترجمه واقعا بد و ناروونی داره کتاب هم چون به صورت pdf هست پر از اعداد سال ها و مطالب اضافه ایه

- بیشتر
مهدی ابراهیمی
۱۳۹۹/۰۶/۲۰

در این کتاب تعاریف حباب دارایی و عوامل شکل گیری حباب در بازارهای سهام در کشورهای مختلف تجزیه و تحلیل و بررسی شده ، این عوامل در اکثر موارد زمانی تکرار پذیر هستند و صرفا برای یک دوره زمانی خاص

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۴۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۱۰۶-۵۵-۶
تعداد صفحات۱۴۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۸,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۱۰۶-۵۵-۶