با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تاریخ تفکر سیاسی در دوره‌ی قاجاریه

دانلود و خرید کتاب تاریخ تفکر سیاسی در دوره‌ی قاجاریه

۴٫۳ از ۳ نظر
۴٫۳ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تاریخ تفکر سیاسی در دوره‌ی قاجاریه  نوشته  داریوش رحمانیان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب تاریخ تفکر سیاسی در دوره‌ی قاجاریه

«تاریخ تفکر سیاسی در دوره قاجاریه» نوشته دکتر داریوش رحمانیان(-۱۳۴۴)، استادیار دانشکده تاریخ دانشگاه تهران و از مجموعه کتاب‌های آموزشی دانشگاه پیام نور در رشته تاریخ است. این کتاب گزارش کوتاه اندیشۀ سیاسی دورۀ قاجاریه، از آغاز تا جنبش مشروطه در ایران است. در این کتاب تلاش شده است تا به کوتاهی و فشردگی هرچه بیشتر تحولات و نمودهای اصلی روندها و جریان‌های عمدۀ قدیم و جدید اندیشه و ادب سیاسی آن روزگار را گزارش و باز نماید. شرح تداوم و تحول دو جریان کهن و سنتی سیاست‌نامه‌نویسی و فقه سیاسی، چگونگی ورود مفاهیم و آموزه‌ها و اندیشه‌های سیاسی جدید به دایرۀ فکر و فرهنگ و ادب ایرانی، افزایش کوتاه آثار و اندیشه‌های پاره‌ای از نواندیشان و نوگرایان و چالش سنت و تحدید در جریان جنبش مشروطه و بازتاب‌های آن در آثار و نوشته‌های موافقان و مخالفان مشروطیت از مباحث عمده و اساسی هستند که هر یک در این کتاب فصلی را به خود اختصاص داده‌اند. در شرح و گزارش هر یک از آن مباحث فوق، تلاش بر سادگی و روشنی و کوتاهی کلام بوده است و از درازنویسی و پیچیدگی و ابهام، سخت پرهیز شده است. درعین حال تقریباً در همه موارد متون و منابع و مأخذ و تحقیقات اصلی مربوط به آنها ارجاع داده شده است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
Z.G
۱۳۹۸/۰۶/۲۳

کتاب بسیار عالی که به‌طور فشرده و پرمغزی متفکرین و روشنفکران دوره قاجاریه را معرفی و تحلیل کرده است. به‌عنوان دانشجوی رشته تاریخ خیلی استفاده کردم.

مینا
۱۳۹۸/۰۳/۱۵

خیلی مزخرفه که‌نمیشه پی‌دی‌اف کتاب رو داشت،حتما باید تو خودِ برنامه این کتابو خوند

sardar
۱۴۰۰/۰۴/۱۴

صحفات چرا اینجوری عوض میشن بعد چرا یک پاراگراف نمیتونیم کپی کنیم خاک توی سرتونن کننن

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۳۳ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۳/۱۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۸۷-۵۷۲-۵
تعداد صفحات۱۳۳صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۰۳/۱۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۸۷-۵۷۲-۵