دانلود و خرید کتاب اسب دریایی اکرم سلیمانی ایرانشاهی
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب اسب دریایی اثر اکرم سلیمانی ایرانشاهی

کتاب اسب دریایی

معرفی کتاب اسب دریایی

کتاب اسب دریایی رمانی برای نوجوانان نوشتهٔ اکرم سلیمانی ایرانشاهی و ویراستهٔ خلیل نیک پور است و نشر بوی کاغذ (بوکا) آن را منتشر کرده است.

درباره کتاب اسب دریایی

اهورا یک روز از خواب بیدار می‌شود و می‌بیند پدرش دارد می‌رود تا جایی دیگر زندگی کند؛ پدر و مادرش از هم جدا شده‌اند. حالا او و خواهر کوچک‌ترش، روشنک، همراه با مادر با مشکلاتی جدید دست و پنجه نرم می‌کنند. اهورا یک موجود بنفش کرکی و چاق را می‌بیند به نام شارو. این موجود در واقع نیمۀ پنهان اوست و هر کاری می‌کند تا پدر را به خانه برگرداند.

در میان اتفاقات عجیب، سر و کلهٔ گاو هشت‌شاخی پیدا می‌شود؛ نامش سریشوک است. سریشوک حتی سعی می‌کند اهورا را فراری دهد، البته نه از آن نوع فرارهای از خانه. [گاو سریشوک یا هدیوش موجود افسانه‌ای و اسطوره‌ای ایران باستان است که ذکری از آن در اوستا نیز آمده است. در اساطیر ایران باستان که به پیش از دوران زرتشت باز می‌گردد، مردمان در دوران کهن قادر نبودند از سرزمینی به سرزمین دیگر بروند مگر بر پشت این گاو سوار شوند.]

کمی بعد، پای گردالی‌ها به خانه باز می‌شود؛ گردالی‌هایی که اهورا را به شستن و شستن وادار می‌کنند. در این میان، روشنک با عروسک نمدی‌اش، اسب دریایی، در داستان حضور دارد. او که دچار شب‌ادراری است، موجود گوش‌گنده‌ای را می‌بیند که دم دستشویی نگهبانی می‌دهد تا او را بترساند.

پدر و مادر هم از مشکلات دور نیستند و جابه‌جای رمان به چالش‌های جدایی برای والدین و کودکان اشاره می‌شود. این کشمکش‌ها همراه با طنزی ظریف و دوست‌داشتنی بیان می‌شوند و غمناکی محیط رمان را کنار می‌زنند.

خواندن کتاب اسب دریایی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به نوجوانان پیشنهاد می‌کنیم.

نظرات کاربران

اکی ایرانشاهی
۱۴۰۲/۱۲/۱۲

کتابی برای خانواده‌ها و فرزندان

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۱٫۲ مگابایت

سال انتشار

۱۴۰۲

تعداد صفحه‌ها

۲۱۸ صفحه

حجم

۱٫۲ مگابایت

سال انتشار

۱۴۰۲

تعداد صفحه‌ها

۲۱۸ صفحه

قیمت:
۴۸,۶۰۰
تومان