با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
۷۷ خطای سرمایه‌گذاری؛ خطاهایی که باهوش‌ها نیز مرتکب می‌شوند و راه‌های پرهیز از آن‌ها

دانلود و خرید کتاب ۷۷ خطای سرمایه‌گذاری؛ خطاهایی که باهوش‌ها نیز مرتکب می‌شوند و راه‌های پرهیز از آن‌ها

۳٫۰ از ۱۹ نظر
۳٫۰ از ۱۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ۷۷ خطای سرمایه‌گذاری؛ خطاهایی که باهوش‌ها نیز مرتکب می‌شوند و راه‌های پرهیز از آن‌ها  نوشته  لاری  سوئدرو   و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ۷۷ خطای سرمایه‌گذاری؛ خطاهایی که باهوش‌ها نیز مرتکب می‌شوند و راه‌های پرهیز از آن‌ها

لاری سوئدرو و آر سی بالابان در کتاب ۷۷ خطای سرمایه‌گذاری، به بررسی اشتباهات در سرمایه‌گذاری می‌پردازند که باهوش‌ها نیز مرتکب می‌شوند و راه‌های پرهیز از آن‌ها را مود واکاوی قرار می‌دهند. مریم بیدمشگی‌پور این کتاب را به فارسی ترجمه کرده است.

درباره کتاب ۷۷ خطای سرمایه‌گذاری

کتاب ۷۷ خطای سرمایه‌گذاری نوشته لاری سوئدرو و آر سی بالابان شرحی است بر خطاهای متداولی که سرمایه گذران مرتکب می‌شوند. این دو نویسنده در کتاب ۷۷ خطای سرمایه‌گذاری (خطاهایی که باهوش‌ها نیز مرتکب می‌شوند و راه‌های پرهیز از آن‌ها) عمدتا بر اشتباهاتی تاکید دارند که سرمایه گذران و دیگر کنشگران اقتصادی و تجاری آن را نقطه قوت خود به حساب می آورند و متوجه نیستند که غالبا به خاطر همین خطاها به بیراهه می روند.

لاری سوئدرو و آر سی بالابان اعتقاد دارند در فعالیت‌های اقتصادی و ‌سرمایه‌گذاری‌، اطلاع صرف از چگونگی عملکرد بازار، اختصاص درست و به موقع سرمایه‌ها و چگونگی انتخاب حامل‌های ‌سرمایه‌گذاری‌، کافی نیست. بلکه باید بدانیم چگونه تمایلات طبیعی انسانی و رفتارهایمان بر تصمیمات ‌سرمایه‌گذاری‌ اثرگذار هستند. درواقع حوزه ‌سرمایه‌گذاری‌ رفتاری به سرمایه‌گذار‌ان کمک می‌کند تا ‌سرمایه‌گذاری‌ بهتری انجام دهند و برنامه‌هایی را که در ذهن دارند، به خوبی پیش ببرند.

یکی از موضوعات مطرح شده در کتاب پیش‌رو، اعتماد به نفس بیش از اندازه است. در این کتاب می‌بینیم چگونه این اعتماد به نفس کاذب ما را به سمت تصمیم‌های نادرست در بازار ‌سرمایه‌گذاری‌ هدایت می‌کند. بخش بزرگی از این اعتماد به نفس کاذب، ناشی از چهارچوب فکری‌ است که برای خود تنظیم می‌کنیم. زمانی که من ترغیب می‌شوم تا به‌واسطه خرید یک سهام خاص که در تلویزیون برای آن تبلیغ می‌شود، در بازار راه پیدا کنم، از خودم سوال می‌کنم: «فرد احمقی که در طرف دیگر این معامله قرار دارد، چه کسی است؟ اگر من، خریدم را به این دلیل انجام می‌دهم که از بالارفتن قیمت آن سهام مطمئن هستم، آن احمقی که می‌خواهد آن را بفروشد چه کسی است؟ در هر معامله‌ای، یک فرد نادان وجود دارد و این افراد نادان سرمایه‌گذار‌انی هستند که در موقعیت خاص هزینه نادانی خود را پرداخت می‌کنند.‌»

خواندن کتاب ۷۷ خطای سرمایه‌گذاری را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

مخاطبان کتاب ۷۷ خطای سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذاران باهوشی هستند که با اصول این فعالیت اقتصادی آشنایی دارند؛ اما آن‌ها نیز اشتباهاتی را مرتکب می‌شوند. مطالعه این کتاب به شما کمک می‌کند ‌سرمایه‌گذاری‌ بهتری انجام دهید و برنامه‌هایی را که در ذهن دارید، با قدرت به جلو ببرید.

جملاتی از کتاب ۷۷ خطای سرمایه‌گذاری

افراد درباره مهارت‌های خود اغراق می‌کنند. آن‌ها درمورد دورنمای کاری خود خوش‌بین هستند و درباره فرضیات خود در این مورد که چه مدیری را انتخاب کنند، بیش از حد مطمئن. جانان برتون در کتاب خود با عنوان «غول‌های سرمایه‌گذاری» از خوانندگان می‌خواهد، سوالات زیر را از خود بپرسند:

آیا من درمورد کنار آمدن با افراد، بهتر از حد متوسط جامعه رفتار می‌کنم

آیا من راننده بالاتر از حد متوسط در جامعه هستم؟

برتون خاطرنشان می‌کند که اگر شما مانند فرد متوسطی باشید، احتمالا به هردو سوال پاسخ مثبت می‌دهید. درحقیقت، مطالعات معمولا نشان می‌دهد که ۹۰ درصد پاسخ‌دهندگان به اینوع سوالات، پاسخ مثبت می‌دهند.

برای مطالعه‌ی جمله‌های بیشتری از کتاب ۷۷ خطای سرمایه‌گذاری، بخش نمونه کتاب را رایگان دانلود کنید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۲)
diyako
۱۳۹۸/۰۶/۲۰

مترجم اصلا هیچ شناختی نسبت به بازار سرمایه ندارد ، ترجمه طوطی وار است نیاز دارد به ترجمه تخصصی براساس مفاهیم بازار سرمایه، خود کتاب موضوعات مفیدی داره ولی چطور بفهمیم با این ترجمه خدا میدونه .

Kambiz Kiani Monfared
۱۳۹۹/۰۱/۰۹

ترجمه روان و قابل فهمی ندارد. برای همین مطالعه کتاب بسیار خسته کننده است. بعد از مطالعه 30 درصد کتاب،از ادامه اون پشیمان شدم

gr8linux
۱۳۹۷/۰۱/۰۶

کتاب خوبی است ولی ترجمه سطح پایینی دارد و اصلا روان و خوانا نیست

خواندن کافی نیست عمل لازم است
۱۳۹۹/۰۵/۰۴

ترجمه روان نیست ظاهرا مترجم با بازار سرمایه و اصطلاحات آشنایی کافی ندارد و خواننده در ادامه مطالعه خسته می‌گردد چون مباحث گنگ جلوه داده میشود

کاربر ۱۲۹۲۱۶۱
۱۳۹۹/۰۲/۱۴

ترجمه بسیار بد و خسته کننده

parham sfv
۱۳۹۹/۰۵/۰۵

متنش اصلا روان نبود و جملات رو بیخود پیچونده بود

مهدی ابراهیمی
۱۳۹۹/۰۶/۲۰

حس میکنم این دوستانی که نظرات منفی دادند دنبال پیدا کردن یه فرمول راحت و آماده برای بدست آوردن سودهای یک شبه بودند اگر واقعا به دنبال اصلاح اشتباهات بدون آزمون و خطا در سرمایه گذاری و بازار سهام هستید

- بیشتر
کاربر ۲۲۰۲۴۴۰
۱۳۹۹/۰۶/۲۱

ترجمه اش خوب نیست

golmohammad kam
۱۳۹۹/۱۰/۲۱

کتاب رو خرید نکردم ولی از بخش مطالعه نمونه تا قسمتی که اجازه می داد مطالعه کردم! به موضوعاتی که نویسنده مطرح کرده آشنایی و تسلط نسبی دارم. قطعا نکات مفید و جالبی می باشند. ولی متاسفانه به یک مترجم چیره دست

- بیشتر
mhd mir
۱۳۹۹/۱۱/۰۶

ترجمه نامناسب و غیر تخصصی انتشارات دنیای اقتصاد لطفاً در سیاستی که در ترجمه کتاب‌ها دارند لطفاً بازبینی داشته باشند. به جای کیلو کیلو ترجمه کردن تعداد کم ولی با ترجمه مناسب داشته باشید.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۳۴)
جاش بیلینگز طنزنویس می‌گوید: «آنچه انسان نمی‌داند از وی احمق نمی‌سازد؛ بلکه آنچه تصور می‌کند می‌داند، ولی در واقع نمی‌داند وی را به یک احمق تبدیل می‌کند.‌»
mina azarnoush
مردان متاهل بهتر از مردان مجرد عمل می‌کنند. دلیل واضح آن، این است که مردان مجرد از مشورت با یک همسر دانا که باعث می‌شود اطمینان بیش از حد نداشته باشند، محروم هستند.
مهدی
اگر می‌خواهید بزرگ‌ترین خطری را که آینده ‌سرمایه‌گذاری‌ شما را تهدید می‌کند بشناسید به خانه بروید و به آیینه نگاهی بیندازید.
یاسین یاسین یاسین sadat
انیشتین این طور به این موضوع می‌پردازد: «جنون یعنی انجام کاری مشابه به دفعات زیاد و انتظار نتیجه متفاوت داشتن.‌»
ali
«اگر گمان می‌کنید آموزش و یادگیری هزینه‌بر است، جهالت و بی‌خبری را امتحان کنید.‌»
amir norouzi
یکی از ضرب‌المثل‌های قدیمی این است که سه نوع پیشگوی ‌سرمایه‌گذاری‌ وجود دارد: آنهایی که نمی‌دانند بازار به کدام سمت می‌رود، آنهایی که می‌دانند که نمی‌دانند و آنهایی که می‌دانند هیچ نمی‌دانند ولی پول زیادی می‌گیرند که وانمود کنند می‌دانند.
sheikh
جاش بیلینگز طنزنویس می‌گوید: «آنچه انسان نمی‌داند از وی احمق نمی‌سازد؛ بلکه آنچه تصور می‌کند می‌داند، ولی در واقع نمی‌داند وی را به یک احمق تبدیل می‌کند.‌»
خواندن کافی نیست عمل لازم است
در هر معامله‌ای، یک فرد نادان وجود دارد و این افراد نادان سرمایه‌گذار‌انی هستند که در موقعیت خاص هزینه نادانی خود را پرداخت می‌کنند.‌»
علی مردان ریگی
سرمایه‌گذار‌ان، موفقیت‌هایشان را به استعداد خود نسبت می‌دهند و شکست‌هایشان را به بدشانسی. اگر به این کار ادامه دهید، در پایان احساس خواهید کرد که نابغه هستید. «نیکولاس باربریس.۴ فوریه ۲۰۰۱»
sheikh
روزنامه‌نگاری، یک پروسه بدون اندیشه با ایجاد سروصدا، برای جلب توجه مردم است.
mrzarei

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۴۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۳۶۹۵-۰-۸
تعداد صفحات۳۴۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۱/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۳۶۹۵-۰-۸