با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
۱۰۰ قانون تربیتی که هر پدر و مادری باید بداند

دانلود و خرید کتاب ۱۰۰ قانون تربیتی که هر پدر و مادری باید بداند

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ۱۰۰ قانون تربیتی که هر پدر و مادری باید بداند  نوشته  ریچارد تمپلر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب ۱۰۰ قانون تربیتی که هر پدر و مادری باید بداند

«۱۰۰ قانون تربیتی که هر پدر و مادری باید بداند» نوشته ریچارد تمپلر(۲۰۰۶-۱۹۵۰) است. در بخشی از مقدمه کتاب می‌خوانیم: هیچ چیز نمی‌تواند بهطور کامل شما را برای پدر یا مادر شدن آماده کند. ابزاری وجود ندارد تا بتوانید با توسل به آن نظام عصبی، احساسی و عقلانی‌تان را ارزیابی کرده و قابلیت خویش را برای تربیت فرزندی نیرومند و متکی به نفس بسنجید. شما به‌طور خودکار می‌دانید چگونه کهنۀ بچه را عوض و یا او را حمام کنید. نظام هستی این مهارت را در ذات شما به ودیعه گذاشته است. چندی نمی‌گذرد که درمی‌یابید این کارها ساده‌ترین بخش این چالش است. منظور من از نگارش این کتاب افشاگری نیست. غرضم آن است که که اساسی‌ترین نکات تربیتی کودک و نوجوان را با شما در میان گذارم تا همه چیز را از دریچۀ چشم آنان ببینید، با حسّاسیتها، گرایشها و طبیعت‌شان به خوبی آشنا شوید، و سدّهایی را که ندانستنه و ناخواسته بر سرراه پیشرفت و گشایش افق فکری و روحی‌شان پدید آورده‌اید ویران کنید. بعضی از قوانین آنقدر ساده و پیش پا افتاده است که ممکن است هنگام ارتباط با کودک دو ساله و یا نوجوان شانزده ساله‌تان به سادگی آنها را به بادۀ فراموشی سپرده و در انجامشان دچار غفلت شوید. تمنا می‌کنم که هر قانون را در موقعیت مناسب و به طور درست و دقیق به کار ببرید. تردیدی نیست که شما نمی‌توانید در طول هجده سال تربیت فرزندتان از تمام قوانین مندرج در این کتاب پیروی کنید. بعلاوه حتی بهترین پدر و مادران هم گاه دچار غفلت و تسامح می‌شوند. منتها بیدرنگ از خطایشان پند گرفته و اصلاح مسیر می‌کنند. شناخت خطا و تلاش برای جلوگیری از تکرار آن نکته‌ای مهم و کلیدی است که باید تمام دقتتان را مصروف آن سازید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
marya
۱۳۹۵/۱۰/۲۷

بسیار آموزنده و جالب و همچنین محتوا و نکات قوی وبرگرفته از اندیشه و فکر درست وقابل استفاده برای والدین من چون فوق لیسانس جزا و جرم شناسی و روانشناس و مددکار اجتماعی هستم پسندیدم

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
تردیدی نیست که بچه‌ها باید از هر جهت نظم و نظافت را مراعات کنند. اما نخست باید بتوانند به شور و هیجان و شادمانی که چون رودخانه‌ای خروشان در وجودشان جاری است مجال تجلی دهند. اثرات انگشت روی میز آشپزخانه و گِلی بودن پاچه‌های شلوارشان به هر حال تمیز می‌شود. اما محرومیت از شور و نشاط دوران کودکی هیچگاه قابل جبران نیست.
احسان رضاپور
بچه‌ها به‌ویژه در سنین پیش از دبستان از نگاهی تیز و دقیق بهره‌مندند. اما گوششان چندان شنوا نیست. بر این اساس پیوسته بکوشید به جای دادن پند و اندرز نمونۀ رفتاری خوب و پسندیده را به نمایش گذارید. آنان چون آینه بازتاب رفتار شما هستند.
احسان رضاپور

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۲۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۱۰/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۵۳۸-۵۱-۱
دسته بندی
تعداد صفحات۳۲۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۶,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۱۰/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۶۵۳۸-۵۱-۱