با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
تفاوت دیه زن و مرد از دیدگاه مذاهب اسلامی

دانلود و خرید کتاب تفاوت دیه زن و مرد از دیدگاه مذاهب اسلامی

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تفاوت دیه زن و مرد از دیدگاه مذاهب اسلامی  نوشته  محمدیاسین احسانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب تفاوت دیه زن و مرد از دیدگاه مذاهب اسلامی

«تفاوت دیه زن و مرد از دیدگاه مذاهب اسلامی» نوشته ی محمدیاسین احسانی(-۱۳۴۲) است. این کتاب سعی بر این دارد تا به سوالاتی همچون؛ آیا تفاضل دیه مرد بر زن، مورد اتفاق همه مذاهب اسلامی است؟ در صورت درست بودن تفاضل دیه زن و مرد، حکمت‌های آن کدام است؟و آیا تفاضل در خصوص دیه قتل است یا در دیه جراحات نیز وجود دارد؟ پاسخ دهد. در فصل اول که کلیات بحث را شامل می‌شود، مفهوم و ماهیت دیه، حکومت، ارش و تفاوت آنها با یکدیگر و تاریخچه کوتاهی از مراحل شکل‌گیری دیه در میان ملل قبل از اسلام تبیین می‌گردد.فصل دوم به بررسی دیدگاه اسلامی درباره مقدار دیه زن و مرد در جنایت بر نفس اختصاص دارد.در فصل سوم به بیان دیدگاه مذاهب اسلامی درباره مقدار دیه زن و مرد در جنایت بر اعضاء پرداخته شده است.در فصل چهارم نظرات دانشمندان مذاهب اسلامی درباره حکمت‌های تفاوت دیه زن و مرد بیان می‌شود.در فصل پنجم به‌ آراء فقهای مذاهب اسلامی در خصوص مسئولیت پرداخت دیه زن و مرد اشاره می‌گردد. در پایان این نوشتار هم نتیجه‌گیری و جمع‌بندی انجام خواهد شد.
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
در اسلام، حفظ حیات انسان‌ها، از اهمیت ویژه‌ای برخودار است؛ به‌طوری که مطابق با قرآن کریم، ریختن خون یک انسان بی‌گناه، با ارزش خون تمام انسان‌ها برابری می‌کند.
S
در فصل اول که کلیات بحث را شامل می‌شود، مفهوم و ماهیت دیه، حکومت، ارش و تفاوت آنها با یکدیگر و تاریخچه کوتاهی از مراحل شکل‌گیری دیه در میان ملل قبل از اسلام تبیین می‌گردد. فصل دوم به بررسی دیدگاه اسلامی درباره مقدار دیه زن و مرد در جنایت بر نفس اختصاص دارد. در فصل سوم به بیان دیدگاه مذاهب اسلامی درباره مقدار دیه زن و مرد در جنایت بر اعضاء پرداخته شده است. در فصل چهارم نظرات دانشمندان مذاهب اسلامی درباره حکمت‌های تفاوت دیه زن و مرد بیان می‌شود. در فصل پنجم به‌ آراء فقهای مذاهب اسلامی در خصوص مسئولیت پرداخت دیه زن و مرد اشاره می‌گردد. در پایان این نوشتار هم نتیجه‌گیری و جمع‌بندی انجام خواهد شد.
S

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۳۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳,۴۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۲/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۱۹۵-۵۶۹-۶
دسته بندی
تعداد صفحات۲۳۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۳,۴۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۲/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۱۹۵-۵۶۹-۶