دانلود و خرید کتاب سلام بر وحی سیدمهدی شجاعی
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب سلام بر وحی اثر سیدمهدی شجاعی

کتاب سلام بر وحی

امتیاز:
۲.۳از ۴ رأیخواندن نظرات

معرفی کتاب سلام بر وحی

کتاب سلام بر وحی نوشتهٔ سید مهدی شجاعی در انتشارات نیستان هنر چاپ شده است. کتاب سلام بر وحی داستانی دینی برای کودکان است تا با تاریخ اسلام بیشتر و بهتر آشنا شوند.

درباره کتاب سلام بر وحی

این کتاب ماجرای دو پسر کوچک است که فرزندان دختر رسول خدا هستند و پیامبر آن‌ها را بسیار دوست دارد. اما حسن (ع) و حسین (ع) بیمار شده‌اند و خانواده قرار است برای سلامتی‌شان روزه بگیرند. آن‌ها سه روز روزه‌داری می‌کنند و در پایان هر روز افطار مختصر خود را نیز به فردی نیازمند می‌بخشند. در داستان سلام بر وحی همچنین به شأن نزول آیاتی از قرآن کریم اشاره می‌شود.

خواندن کتاب سلام بر وحی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب به کودکان علاقه‌مند به داستان‌های دینی پیشنهاد می‌شود. 

درباره سیدمهدی شجاعی

سیدمهدی شجاعی در سال ۱۳۳۹ در تهران به دنیا آمد. او شاعر، داستان‌نویس و روزنامه‌نگار ایرانی است که با دیپلم ریاضی، برای ادامهٔ تحصیل در رشتهٔ تئاتر وارد دانشکدهٔ هنرهای دراماتیک شد. او در بدو ورود به دانشکده، گرایش کارگردانی تئاتر را برگزید و حدود ۳ سال نیز با همین گرایش پیش رفت و عموم واحدهای کارگردانی را پشت سر گذاشت. در این زمان که به ۲۰سالگی رسیده بود، از میان مسیرهای مختلف پیش رو، نویسندگی را به‌عنوان حرفه برگزید. به‌همین‌جهت از رشتهٔ کارگردانی به نمایشنامه‌نویسی و ادبیات دراماتیک تغییر جهت داد و همچنین با اعلام انصراف از ادامهٔ تحصیل هم‌زمان در رشتهٔ علوم سیاسی، علی‌رغم گذراندن عموم واحدهای مهم و اساسی، تمرکز خود را به‌طور ویژه در حوزهٔ داستان‌نویسی قرار داد.

او در سال ۱۳۷۶ اقدام به راه‌اندازی انتشارات کتاب نیستان کرد. انگیزه اصلی این حرکت معرفی و چاپ برگزیدگان ادبیات در حوزه‌های داستان، شعر و نمایشنامه بود. این پروژه در نهایت در سال ۱۳۸۰ با انتشار بیش از ۲۵۰ دفتر از هنرمندان معاصر خاتمه یافت.

سیدمهدی شجاعی سال‌ها سمت‌های اداری، فرهنگی و هنری داشته و آثاری را برای مخاطبان کودک و بزرگ‌سال نوشته و چاپ و منتشر کرده است. عنوان برخی از کتاب‌های مشهور او عبارتند از: «کشتی پهلوگرفته»، «ضریح چشم‌های تو»، «پدر، عشق، پسر»، « دموکراسی یا دموقراضه»، «آفتاب در حجاب»، «دست دعا، چشم امید» و «یعقوب‌ترین یوسف، یوسف‌ترین زلیخا».

عنوان «پدر ادبیات آیینی ایران» برای سیدمهدی شجاعی در نظر گرفته شده است.

بخشی از کتاب سلام بر وحی

«مدینه در سکوتی سرد و سنگین فرو رفته است. اهالی مدینه، خسته از یک روز کار و تلاش، به خانه‌های خود رفته‌اند و آرام گرفته‌اند. ستاره‌ها آسمان را زینت داده‌اند. زمین از نور ملایم و کمرنگ ماه که مثل حریری نازک بر روی خانه‌های کوچک و گلی مدینه پهن شده، روشنی گرفته است. مدینه خاموش و ساکت است و تنها صدایی که در این وقت شب، به مدینه زندگی میبخشد، طنین گامهای استوار پیامبر است. او کم‌کم به خانه علی نزدیکتر می‌شود. پیامبر را دو نفر از یارانش همراهی می‌کنند. آنان نیز در اندیشه نگرانی پیامبر هستند. نه فقط آن دو، بلکه همه مسلمانان می‌دانند که پیامبر چقدر حسن و حسین را دوست دارد. همه می‌دانند که پیامبر از ناراحتی حسن و حسین ناراحت می‌شود و از خوشحالی آنها شادمان است. همه می‌دانند که عشق پیامبر به این دو، فقط محبت یک پدربزرگ به دو نوه زیبا و شیرین نیست. محبتی است خدایی، عشقی است پیامبرانه. همه مسلمانان می‌دانند که از این کار پیامبر هم باید پیروی کنند و حسن و حسین را دوست بدارند.»

معرفی نویسنده
عکس سیدمهدی شجاعی
سیدمهدی شجاعی
ایرانی

سید مهدی شجاعی نویسنده، رمان‌نویس، روزنامه‌نگار و فیلمنامه‌نویس فعال و مشهور ایرانی است. او در دوران نویسندگی خود بیشتر به داستان‌نویسی پرداخت و داستان‌های کوتاه و بلند زیادی در حوزه‌ی ادبیات کودک و نوجوان و همچنین ادبیات مذهبی نوشت. شجاعی در دوران کار حرفه‌ای خود به عنوان فیلمنامه‌نویس نیز فعالیت داشته و تاکنون از فیلمنامه‌های او در تلویزیون و سینما، چندین فیلم ساخته شده است. سیدمهدی شجاعی به دلیل نوشتن کتاب‌های برجسته‌ در زمینه‌های معنوی و اجتماعی نیز شهرت دارد.

شاعران فارسی زبان؛ جلد سوم
احمد علامه فلسفی
پایین، گذر سقاخانه
اکبر رادی
خاکی‌های افلاکی
مهدی خراسانیان
گام اول در یادگیری زبان فارسی؛ با زبان واسط تاجیکی
رضامراد صحرایی
بنیان دانشی آینده پژوهی (جلد دوم) سازمان ها و کاربست ها (۱)
ریچارد ای. اسلاتر
جداسازی صنعتی در صنایع غذایی
سیدحامد گوداسیایی
آموزش جامع قرآن (جلد دوم)
مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران، گروه علمی قرآن
مدیریت رسانه
طاهر روشندل اربطانی
گفتمان انقلابی در جهان اسلام (۱۲۷۰-۱۳۹۴)
سید سلمان صفوی
الفبای کسب و کارهای کوچک
اریک تایسون
آموزش زبان برنامه نویسی R
بهنام آبابایی
راهنمای کاربردی ان اف تی
مت فورتنو
هفتاد کشیش یخی
علی نجفی
زندگی در شهر شاد (نتایج یک بررسی)
فاطمه نادری
گفتگوهای دور میز شام
راندا کلمن
یادگیری ابزار جراحی با روش کدینگ در کمترین زمان
ابراهیم نصیری فرمی
داده های کلان
ویکتور مایر شونبرگر
زندان جو
اسما خواجه‌زاده
عوارض مامایی در زنان و زایمان (1403)
زینب منصوری
قصه گویی به روش پیکسار
دین موشوویتز
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۱۲٫۷ مگابایت

سال انتشار

۱۳۹۸

تعداد صفحه‌ها

۲۹ صفحه

حجم

۱۲٫۷ مگابایت

سال انتشار

۱۳۹۸

تعداد صفحه‌ها

۲۹ صفحه

قیمت:
۳۰,۰۰۰
۱۵,۰۰۰
۵۰%
تومان