با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب تدوین ره نگاشت برای راهبرد و نوآوری اثر رابرت فال

دانلود و خرید کتاب تدوین ره نگاشت برای راهبرد و نوآوری

همسوسازی فناوری و بازار در جهان پویا

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تدوین ره نگاشت برای راهبرد و نوآوری  نوشته  رابرت فال  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب تدوین ره نگاشت برای راهبرد و نوآوری

تدوین ره نگاشت برای راهبرد و نوآوری اثر رابرت فال و کلیر فرخ یکی از کتاب‌های تخصصی مرکز آینده‌پژوهی انتشارات موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی است.

مركز راهبری آينده پژوهی علوم و فناوری‌های دفاعی، به عنوان نخستين مركز رسمی آينده‌پژوهی كشور، فعاليت خود را در ميانه‌ سال ۱۳۸۳در بخش دفاعی آغاز كرده است. اين مركز در عرصه‌های زير فعالیت می‌کند:

مطالعه و پردازش محتواهای آينده و تحليل تبيين‌های گسترده انجام شده در خصوص آن و از اين منظر، به دست دادن تصويرهای مطلوب‌تر و كامل‌تری از آينده، به خصوص باز كردن تحولات پيش رو و ابعاد نوين آن.

در اين راستا، مركز به مطالعه و تبيين روندهای متنوع شكل‌دهنده به آينده؛ رويدادهای شگفتی‌آفرين؛ سناريوها و تصورات از شكل‌های گوناگون تعامل روندها و رويدادها در آينده؛ سياست‌ها، برنامه‌ها و اقدامات امروز؛ و در نهايت قوانين و سنت‌های حاكم بر جهان هستی به عنوان بخش‌هايی از عناصر تشكيل‌دهنده آينده پرداخته است. در اين راستا مركز، به تناسب جايگاه خود در سلسله مراتب سازمانی، فعاليت ديده‌بانی و پايش محيطی خود را در دو حوزه متمركز كرده است :

الف. ترسيم صحنه‌های نبرد آينده

ب. ترسيم صنايع دفاعی آينده

شناسايی، كسب آگاهی و توسعه روش‌شناسی‌ها و مفاهيم مورد استفاده در آينده‌پژوهی، توسعه عمومی دانش آينده‌نگاری، طراحی و تدوين فرايندها و بسط تكنيک‌های گسترده و نوين آينده‌پژوهی و انتقال اين دانش به عنوان يک فعاليت توانمندساز، در سطح بخش دفاعی كشور.

انجام پروژه‌های بومی آينده‌نگاری در حوزه‌های مأموريتی و ارائه مشاوره به سازمان‌های صنعتی دفاعی برای تعريف و اجرای پروژه‌های آينده‌نگاری، به عنوان تأمين‌كننده مبنای تصميم‌گيری‌های امروز بوده و قطعاً در راستای توليد محتواهای آينده مطلوب و شكل بخشيدن به گفتمان آينده پرافتخار دفاع و اقتدار و سربلندی نيروهای مسلح خواهد بود

خواندن کتاب تدوین ره نگاشت برای راهبرد و نوآوری را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

پژوهشگران و علاقه‌مندان حوزه مطالعات راهبردی و آینده‌پژوهی.

بخشی از کتاب تدوین ره نگاشت برای راهبرد و نوآوری

فناوری و بهره‌برداری از آن، از ارکان کلیدی موفقیت برای بسیاری از سازمان‌ها محسوب می‌شود. مدیریت راهبردی این منبع ارزشمند همواره برای بنگاه‌ها چالش‌برانگیز بوده و در مواجهه با رقابت جهانی روزافزون و بازارهای متلاطم نیز قرار دارد. برای سرمایه‌گذاری در زمینه‌ی فناوری لازم تا به فرصت‌ها و تهدیدهای بالقوه‌ی آتی توجه شود. این امر مستلزم ایجاد هم‌سویی میان کارکردهای مختلف در درون کسب‌وکار و بین سازمان‌ها است. برای مدیریت کارای این گفتگوی راهبردی، روش‌ها و فرایندهایی موردنیاز است تا بتوان از آن طریق تصمیماتی آگاهانه گرفته و اقدامات مناسبی اتخاذ کرد. برای پشتیبانی از راهبرد و نوآوری در شرکت‌ها و دیگر سازمان‌ها از تدوین ره‌نگاشت در ابعاد وسیعی استفاده می‌شود. فرایند تدوین ره‌نگاشت باعث می‌شود که سازمان، دیدگاه‌های فنی و تجاری لازم را کسب کرده و آن‌ها را در راستای هدف مشترک سازمان هم سکو کند. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۵۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۳/۱۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۹۰۱-۹۰-۹
تعداد صفحات۳۵۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۳/۱۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۹۰۱-۹۰-۹