دانلود و خرید کتاب سلول های خورشیدی اثر حامد کریمی | انتشارات آفتاب گیتی | طاقچه
با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب سلول های خورشیدی اثر حامد کریمی

کتاب سلول های خورشیدی

نویسنده:حامد کریمیحسین ترکمنانتشارات:انتشارات آفتاب گیتیدسته‌بندی:امتیاز:بدون نظر

دسته‌بندی

معرفی کتاب سلول های خورشیدی

کتاب سلول های خورشیدی نوشته حامد کریمی و حسین ترکمن است. این کتاب به مواد تشکیل‌دهنده و بازیافت سلول خورشیدی می‌پردازد.

درباره کتاب سلول های خورشیدی

در سال‌های اخیر با توجه به نیاز روز افزون بشر به منابع انرژی و به منظور جلوگیری از آلودگی‌های زیست محیطی، گرایش به سمت استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر افزایش یافته است. یکی از پاک‌ترین این انرژی‌ها، انرژی تابشی بی‌پایان خورشید است. با تبدیل این انرژی به انرژی الکتریکی می‌توان بخش اعظمی از نیاز انسان به انرژی را برطرف کرد. در حال حاضر سلول‌های خورشیدی که کار تبدیل انرژی نوری خورشید به جریان الکتریکی را بر عهده دارند، تنها می‌توانند درصد کمی از انرژی خورشید را تبدیل کنند بنابراین، از ابتدای پیدایش سلول‌های خورشیدی در سال ۱۸۳۹ تا زمان حال که کار بر روی سلول‌های نانو ساختار در حال انجام است، افزایش بازده این سلول‌ها به عنوان هدف اصلی پژوهشگران مورد توجه بوده است.

در این کتاب تلاش شده است تا اصول علمی عملکرد سلول‌های خورشیدی و همچنین بازیافت آنها در پایان عمر به صورت دقیق مورد مطالعه و تحلیل قرار گیرد. در فصل اول سلول‌های خورشیدی تشریح شده است. چگونگی پیدایش و اولین نوع سلول‌های ساخته شده از جنس سیلیکون بودند. بنابراین در فصل دوم مواد ساختمانی سلول خورشیدی به طور کامل مورد بحث قرارگرفته است. فصل سوم به مقایسه مواد مختلف و ترکیبات آنها برای بهینه سازی سلول‌های خورشیدی و توصیف و تحلیل ساختارهای داخلی می‌پردازد. در فصل چهارم به محاسبه و مقایسه بازده توان تولیدی ترکیبات مختلف آنها از جمله راندمان و عملکرد تئوری جامع حد تعادلی به عنوان پایه‌ای‌ترین بستر ریاضی طراحی سلول‌های خورشیدی به عنوان بخشی از سلول‌های لایه نازک اختصاص دارد. بهترین ترکیبات مواد نیمه‌هادی برای ساختن سلول‌های خورشیدی به لحاظ بازده توان تولیدی شامل سلول‌های پلیمری, رنگدانه‌ای و ساختارهای کوانتومی در فصل پنجم این کتاب ارائه شده است. در این فصل جدیدترین دستاوردهای پژوهشگران سلول‌های خورشیدی در زمینه ساختار سلول‌های نانو ارائه شده. همچنین در فصل ششم به چگونگی بازیافت سلول‌های خورشیدی در پایان عمر که برای اهداف زیست محیطی و اقتصادی، بازیافت ماژول‌های PV لازم است.

فرآیند بازیافت برای ماژول‌های PV شامل روش‌های شیمیایی و فیزیکی است که با موفقیت انجام شده است. در سایر صنایع بازیافت، مانند الکترونیک یا بازیافت سخت‌افزار استفاده می‌شود.

خواندن کتاب سلول های خورشیدی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام فعالان حوزه انرژی پیشنهاد می‌کنیم. 


دیگران دریافت کرده‌اند

سایر کتاب‌های انتشارات آفتاب گیتی

مشاهده همه
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است