با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب حمکرانی خوب در مدیریت شهری در پرتو حقوق عمومی اثر داود آمدی

دانلود و خرید کتاب حمکرانی خوب در مدیریت شهری در پرتو حقوق عمومی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب حمکرانی خوب در مدیریت شهری در پرتو حقوق عمومی  نوشته  داود آمدی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب حمکرانی خوب در مدیریت شهری در پرتو حقوق عمومی

کتاب حمکرانی خوب در مدیریت شهری در پرتو حقوق عمومی نوشته از داود آمدی است که انتشارات آفتاب گیتی منتشر کرده است. این کتاب به مدیریت شهری و جنبه‌های حقوقی آن می‌پردازد. 

درباره کتاب حمکرانی خوب در مدیریت شهری در پرتو حقوق عمومی

امروزه به جرات می‌توان ادعا کرد که مفهوم شهروند و بشر کلیدی‌ترین مفاهیم در جهان مدرن محسوب می‌شوند. حکومت‌ها حتی آن‌هایی که اعتقادی به کرامت انسان و جایگاه محوری انسان ندارند نیز ادعای آن را مطرح می‌کنند. در قرن ۲۱ و ایجاد تمدنی همراه با تکنولوژی‌های پیشرفته با سرعتی سرسام‌آور باعث شده که شهرنشینی پیوسته گسترش پیدا کند. از همین رو مدیریت امور شهرهایی که حتی ممکن است میلیون‌ها انسان در کنار هم در آن‌ها زندگی کنند تبدیل به موضوعات پیچیده‌ای شده است که نیازمند راهکارها و استراتژی‌هایی هم‌پا و با همان شتاب است. از جمله مفاهیمی که در این رهگذر طرح شده است حکمرانی خوب است که در واقع مفاهیمی در ابعاد کوچکتر حکمرانی مطلوب است که جنبه ملی دارد. 

حکرانی خوب یا حکمرانی مطلوب به الگوی حکومت گفته می‌شود که در پی رسیدن به توسعه پایدار در جامعه و کشور است. 

گرایش انسان به شهرنشینی با میل بشر به رفاه و امینت بیان می‌شود. در .تقع انسان برای تامین امنیت و رفاه بیشتر شهرها را ساخت و معابد و پرستشگاه‌ها و کاخ‌ها و انبارهای آذوقه و امنیت باعث شد شهرها مرکز این امنیت و رفاع باشند. 

حتی در شهرهای امروزی تفاوت قیمت زمین و مسکن نواحی مختلف شهر از ا اهمیت رفاه و امنیت است. 

در مدل‌های اخیر توسعه که از سوی سازمان‌های بین‌المللی ترویج می‌شود، بهبود کیفیت و قابلیت زندگی شهری و رسیدن به توسعه پایدار شهری الگوی حکمرانی خوب و مطلوب است. و این اصل برپایه سلامت و نظم و امنیت بر اساس پیشرفت و رفاه تعریف می‌شود.

کتاب حمکرانی خوب در مدیریت شهری در پرتو حقوق عمومی سعی دارد جدیدترین و به‌روزترین اطلاعات را در زمینه حکمرانی مطلوب در اختیار علاقه‌مندان و پژوهشگران قرار دهد.

خواندن کتاب حمکرانی خوب در مدیریت شهری در پرتو حقوق عمومی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب به دانشجویان شهرسازی پیشنهاد می‌کنیم. 


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۷/۱۶
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۴۵-۱۴۵-۵
تعداد صفحات۱۵۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۷/۱۶
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۴۵-۱۴۵-۵