با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب مدیریت خدمات فناوری اطلاعات، راهبرد خدمات اثر محمدرضا کریمی قهرودی

دانلود و خرید کتاب مدیریت خدمات فناوری اطلاعات، راهبرد خدمات

بر مبنای ویرایش سوم ITIL

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مدیریت خدمات فناوری اطلاعات، راهبرد خدمات  نوشته  محمدرضا کریمی قهرودی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب مدیریت خدمات فناوری اطلاعات، راهبرد خدمات

مدیریت خدمات فناوری اطلاعات، راهبرد خدمات؛ بر مبنای ویرایش سوم ITIL ترجمه محمدرضا کریمی قهرودی و دیگران یکی از کتاب‌های تخصصی انتشارات موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی است.

موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی، از سال ۱۳۶۸ فعالیت خود را به عنوان یک نهاد اندیشه ورز با هدف پیشتیبانی از نیروهای مسلح در زمینه علوم نرم آغاز کرده و طی سال‌ها فعالیت خود، همواره ترویج‌گر مفاهیم نو و بدیع در این زمینه بوده است.

این موسسه به عنوان نهادی پیشرو، فرصت آفرین و نوآور در توسعه اندیشه و مبانی نظری و کاربردی علوم دفاعی، معرفی و ترویج مفاهیم جدیدی را در کارنامه خود دارد که امروزه در سطح جامعه علمی کشور نیز بسط پیدا کرده و حتی منشاء شکل‌گیری رشته‌های دانشگاهی شده‌اند. این موسسه، بر اساس بند ۱۰ ماده ۵ اساسنامه خود، مکلف به انتشار مقالات، نشریات و کتب علمی و فنی در راستای تامین نیاز نیروهای مسلح می‌باشد؛ در کنار این موضوع در تلاش است تا با انتشار عمومی آثار تولیدی، ضمن اشتراک داشته‌های دانشی خود با اندیشمندان، فرهیختگان و پژوهشگران کشور، از یاری آنان نیز برخوردار شود. امید است که این اقدام منجر به رشد و توسعه بیشتر در هر دو بخش دفاع و ملی کشور گردد. از جمله مهم‌ترین موضوعاتی که در دهه اخیر بیشتر مورد توجه موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی بوده است می‌توان به آینده پژوهی، مدیریت دانش، فرماندهی و کنترل، فناوری اطلاعات و فضای سایبر، مدیریت علم، فناوری و نوآوری، علوم شناختی، کیفیت و استاندارد اشاره نمود.

 درباره کتاب مدیریت خدمات فناوری اطلاعات، راهبرد خدمات؛ بر مبنای ویرایش سوم ITIL

ITIL یکی از معروف‌ترین رویکردها به مدیریت خدمات فناوری اطلاعات است که از زمان معرفی تاکنون از بیش‌ترین پذیرش جهانی برخوردار است. کتاب حاضر یکی از پنج کتاب اصلی نسخه سوم ITIL است که راهبردها و شیوه‌های مدیریت خدمات فناوری اطلاعات را معرفی می‌کند.

 خواندن کتاب مدیریت خدمات فناوری اطلاعات، راهبرد خدمات؛ بر مبنای ویرایش سوم ITIL را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

دست اندرکاران مدیریت خدمات فناوری اطلاعات

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۳۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۳/۲۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۹۰۱-۷۳-۲
تعداد صفحات۴۳۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۳/۲۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۹۰۱-۷۳-۲