با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
انسان معارفی

دانلود و خرید کتاب انسان معارفی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب انسان معارفی  نوشته  عبدالحسین فخاری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب انسان معارفی

کتاب انسان معارفی اثر عبدالحسین فخاری است که در انتشارات گوی به چاپ رسیده است. این اثر به دنبال تعریف و معنای انسان در قرآن و روایات دینی است.

 درباره کتاب انسان معارفی

 نویسنده در این کتاب درباره انسان و باورمندی‌اش به خداوند سخن می‌گوید. این که انسان در نگاه خدا و پیشوایان دین چگونه تعریفى دارد و مسئولیت‌هایش چیست؟ چگونه است و چگونه باید باشد؟ این پرسش‌ها نوییسنده را به پژوهش واداشته تا در دو منبع موجود، یعنى قرآن و روایات گشتى بزند و سؤالات خود را پیگیرى کند و پاسخ‌هایش را با شما به اشرتاک بگذارد.

او نام این گشت و گذار در متون را انسان معارفی گذاشته و مقصودش این بوده كه در معارف دینى ما كه نشأت گرفته از قرآن و روایات است، انسان، كیست و چگونه باید باشد؟ 

 خواندن کتاب انسان معارفی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه‌مندان به مباحث دینی و معرفتی و انسان‌شناسی اسلامی مخاطبان این کتاب‌اند.

 بخشی از کتاب انسان معارفی

چرا در میان همه مخلوقات، خداوند انسان را این همه كرامت و شرافت بخشیده كه به خاطر خلقت او، خویش را بهترین آفرینندگان خوانده است:  "به یقین، انسان را از عصاره ِای از گل آفریدیم. سپس او را به صورت نطفه‌ای در جایگاهی استوار قرار دادیم. آنگاه نطفه را به صورت علقه در آوردیم. پس آن علقه را به صورت مضغه گردانیدیم و آن‌گاه مضغه را استخوان‌هایی ساختیم، بعد استخوانها را با گوشتی پوشانیدیم، آنگاه جنین را در آفرینشی دیگر پدید آوردیم. آفرین باد بر خدا که بهترین آفرینندگان است و نیز به صراحت از برتری این موجود با كرامت و شرافت بر بسیاری از مخلوقات دیگر خویش، سخن گفته و فرموده است: "و بهراستی ما فرزندان آدم را گرامی داشتیم و کرامت بخشیدیم و انان را در خشکی و دریا بر مرکب‌ها بر نشاندیم و از چیزهای پاکیزه به ایشان روزی دادیم و آنها را بر بسیار ی از آفریده‌های خود برتری آشکار دادیم"! راز این همه كرامت و شرافت چیست؟

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۵/۲۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۷۹۰۷-۲-۴
دسته بندی
تعداد صفحات۱۵۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۵/۲۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۷۹۰۷-۲-۴