با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دانستنیها؛ دایناسورهای شگفت انگیز

دانلود و خرید کتاب دانستنیها؛ دایناسورهای شگفت انگیز

سفر به عصر دایناسورها؛ از تولد تا انقراض

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دانستنیها؛ دایناسورهای شگفت انگیز  نوشته  محمد جباری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دانستنیها؛ دایناسورهای شگفت انگیز

کتاب دانستنیها؛ دایناسورهای شگفت انگیز یکی از کتاب‌های مجموعه دانستنیها و مجموعه رازهای علم است که مخاطبانش را به سفری به عصر دایناسورها می‌برد و آن‌ها را از تولد تا انقراض مورد برررسی قرار می‌دهد. 

«دانشنامه» دراصطلاح به «کتابى حاوى دانش و علم؛ کتابى که در آن از دانش سخن رفته باشد» گفته مى‌شودکه تلاش شده اطلاعات و اگاهی‌های دقیق،متقن و روزآمد درهمه رشته‌هاى بشرى یا رشته‌اى خاص در آن گرد آمده باشد. دانشنامه ابزارى است که جوینده براى یافتن پاسخ سوال خود در اولین گام به آن مراجعه مى‌کند و کلید کار خود را از این طریق به دست مى‌آورد.

دانشنامه ممکن است برای افزایش آگاهی مردم در موضوع‌های گوناگون دانش همچون علوم تجربی و فناوری، یا شاخه‌های گوناگون علوم انسانی مانند تاریخ، فلسفه و دین نوشته شده باشد. دانشنامه همچنین ممکن است برای گروهى ویژه یا موضوع ویژه‌ای نوشته شده باشد؛مانند دانشنامه‌های کودکان و نوجوانان که اغلب با تصویرهای زیبایی همراه هستند.

«دانشنامه دانستنیها» دومین تجربه دوهفته‌نامه «همشهری دانستنیها» در تولید یک مجموعه Bookazine یاکتاب-مجله است.

کلمه Bookazin که از تلفیق دو کلمهBook و Magazine شکل گرفته است جدیدترین استراتژی دنیای نشر و مطبوعات برای مقابله با کاهش علاقه خوانندگان به خرید نشریات جدید و کاهش تیراژ مطبوعات اســت. این محصول جدید تلاشی است برای تلفیق ویژگی‌های دنیای کتاب‌ها و دنیای نشریات در يک قالب مشترک. در كتاب مجله‌ها معمولا مطالب یک نشریه با موضوع مشترک، اســتخراج و با انجام اصلاحات لازم در قالب یک کتاب گردآوری می‌شود. كتاب مجله‌ها معمولا ویژگی‌های متمایزی نسسبت به یک کتاب یا یک مجله صرف دارند.

سال ۱۳۹۴ اولین تجربه «همشهری دانستنیها» در تولید «کتاب-مجله» درقالب ۱۲ جلد موضوعی در نمایشگاه کتاب عرضه شد و با استقبال خوب خوانندگان روبه‌رو شد. درآن مجموعه تحت عنوان «کتاب دانستنیها» به ۱۲ موضوع مختلف از دنیای علم، تکنولوژي، تاریخ و ... پرداخته شده بود. مطالب مربوط به موضوع هر کتاب،با بررسی بیش از ۱۰۰ شماره دوهفته‌نامه‌ دانستنیها استخراج شده بودند و براساس ماکت و رویکرد محتوایی تعریف شده،در فصل‌بندی‌های مشخص یک کتاب قرار گرفته بودند. بااینکه مطالب به شکل ژورنالیستی تولید و صفحه‌‌آرایی شده بودند، اما در قالب ساختار یک کتاب بازتعریف شده بودند و تغییرات محتوایی و گرافیکی لازم، انجام شده بود. دبیری هرکدام از «کتاب -مجله‌های دانستنیها نیز به یکی از کارشناسان همان حوزه موضوعی، سپرده شده بود و دبیر هر کتاب وظیفه نظارت بر صحت علمی مطالب موجود را برعهده داشت تا این مجموعه با کمترین اشتباه علمی به دست خوانندگان برسد.

این کتاب که یکی از کتاب‌های مجموعه رازهای علم است نگاهی به زندگی موجوداتی انداخته است که سال‌هاست نسلشان منقرض شده و از آن‌ها به جز فسیل‌هایی، چیزی باقی نمانده است. اما همچنان زندگی پر رمز و راز سوال‌هایی را برای کودکان، نوجوانان و ذهن‌های جستجوگر ایجاد می‌کند. این کتاب پاسخی است بر این سوالات. 

کتاب دانستنیها؛ دایناسورهای شگفت انگیز را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

خواندن کتاب دانستنیها؛ دایناسورهای شگفت انگیز را به تمام علاقه‌مندان به کتاب‌های علمی و کسانی که دوست دارند با زندگی این موجودات جذاب و خارق‌العاده آشنا شوند، پیشنهاد می‌کنیم. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۵/۲۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۳۸-۸۵۷-۸
تعداد صفحات۹۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۸,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۵/۲۴
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۳۸-۸۵۷-۸