فرهنگ‌نامه‌ حقوق بشر اسلامی (جلد اول: مبانی حقوق بشر در اسلام)

دانلود و خرید فرهنگ‌نامه‌ حقوق بشر اسلامی (جلد اول: مبانی حقوق بشر در اسلام)

۴٫۳ از ۳ نظر
۴٫۳ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود   فرهنگ‌نامه‌ حقوق بشر اسلامی (جلد اول: مبانی حقوق بشر در اسلام)  نوشته  عباس  خواجه پیری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

نظرات کاربران

maryam_z
معایب کتاب: ۱. عنوان ۲. مقدمه در راستای عنوان !! حقوق بشر اسلامی دو معنی رو به ذهن متبادر می کنه: اول اینکه این حقوق بشر خصیصه ی اسلامی داره و دوم، حقوق بشر مختص مسلمین مفروض شده و درمقابل اون حقوق بشری وجود داره که برای غربی هاست. مع ذلک اگر ما پذیرفته باشیم که بشر با بشر فرقی نداره و نیاز انسان ها، صرف نظر از مرزهای جغرافیایی واحد است؛ دیگه چرا قائل به تفکیک بشیم ؟؟ به قول دکتر راسخ در کتاب فلسفه ی حق، اشتباه بزرگ انسان ها، مواجهه ی جغرافیایی با مفاهیم، تعابیر و ارزش هاست. در حالی که ملاک پذیرش این دسته، باید صادق یا کاذب بودن اون ها باشه. (این مسئله منافاتی با بومی سازی نداره!) ۲.حسن کتاب: اطلاعات کتاب کاملا موثق بود و به منابع میشه اعتماد کرد. برخلاف تلاش های نویسنده که ادعایی بدون استناد داشت، بعد از خوندن این کتاب و مقایسه ی اون با اعلامیه ی جهانی حقوق بشر، تفاوتی بین حقوق بشرغربی ها و حقوق بشر اسلامی احساس نکردم.
S
در زمانی که اعراب جاهلی مردار میخوردند و از شراب و فحشا و راهزنی لذت میبردند و بت پرستی با ساخت بت ها بشکل حیوانات و ستارگان و گیاهان و.... رواج داشت بطوریکه گفته میشود به هنگام فتح مکه توسط پیامبر صلوات اللّه علیه 370 بت در کعبه نگهداری می شد و در زمانیکه کسی حقوقی برای جنس مؤنث قائل نبود طوری که دختران معصوم خود را زنده به گور میکردند، چنانچه حضرت علی علیه السلام هم در خطبه 26 نهج البلاغه به وضوح به این تفکر جاهلیت اشاره میفرمایند. اسلام با ظهور خود جانی تازه به روح بشریت دمید و به مبارزه با تبعیض و فساد و برده داری و..... پرداخت. در این راه چه ها بر پیامبر عظیم الشأن ما که نگذشت! تکلیف و ترغیب اسلام به پرداخت خمس و زکات وجزیه و صدقات و انفال علاوه بر اثرات فقرزدایی موجب شد تا فاصله طبقاتی هم کاهش یابد و بین مسلمین وحدت و همبستگی بوجود آید. در این سری کتابها با فرهنگ حقوق بشر اسلامی به کمک آیات قرآن و همچنین با اشاره به مواردی که در کتب تاریخ اسلام بیان شده آشنا خواهید شد.
صفحه قبل۱صفحه بعد