ماری کوری چه کسی بود؟

دانلود و خرید ماری کوری چه کسی بود؟

۴٫۷ از ۳ نظر
۴٫۷ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود   ماری کوری چه کسی بود؟  نوشته  مگان استین  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت
دختر دوم او، ایو، متولد شد
یک پاترهد میراکولر آنه شرلی
او آشپزخانه نداشت، بنابراین تمام آشپزی‌هایش را روی چراغی الکلی انجام می‌داد! وعده‌های غذایی او ناچیز بود؛ فقط نان، شاید یک فنجان شکلات داغ، تخم‌مرغ یا میوه. یک بار، ماری چنان گرسنه بود که هنگام مطالعه در کتابخانه بی‌هوش شد.
یک پاترهد میراکولر آنه شرلی
به مدت سه سال طولانی، ماری ده‌ها تن از پیچبلند را غربال کرد. این کار بسیار کمرشکن بود. سنگهای خرد شده برای این کار در حیاط بیرون آزمایشگاه به او تحویل داده می‌شدند. او مقدار زیادی خاک قهوه‌ای را در یک دیگ بزرگ می‌ریخت و با سایر مواد شیمیایی مخلوط می‌کرد. سپس مخلوط را می‌جوشاند و سپس آن را می‌شست تا مواد از هم جدا شوند. برای شستن یک تن سنگهای خرد شده؛ به پنجاه تن آب نیاز بود! بعد از تمام شدن کار، ماری کلاً، هشت تن پیچبلند و چهارصد تن آب استفاده کرد! کم کم ماری در حال موفقیت بود. او مقادیر بسیار کمی از رادیوم از پیچبلند استخراج کرد. در ابتدا رادیوم خالص نبود، این فقط چیزی به نام بلورهای رادیوم بود، اما او به کار خود ادامه می‌داد و سعی می‌کرد شکل خالص‌تری از این عنصر بدست آورد. بلورهای رادیوم هر شب به آزمایشگاه تاریک درخشش زیبایی می‌بخشیدند. ماری و پیر یک ظرف شیشه‌ای از آن را به خانه آوردند تا در کنار تخت خود نگه دارند. آنها دوست داشتند که در تاریکی درخشش آن را تماشا کنند.
esrafil aslani
صفحه قبل۱صفحه بعد