زندگانی امام هادی (ع)

دانلود و خرید زندگانی امام هادی (ع)

۴٫۶ از ۱۶ نظر
۴٫۶ از ۱۶ نظر

برای خرید و دانلود   زندگانی امام هادی (ع)  نوشته  سید حسن حاجی‌سیدجوادی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

از سیاست‌های بنی‌عباس که متوکل هم از آن پیروی نمود، یکی این بود که امامان معصوم علیهم‌السّلام هم عصر خود را از وطن و شهر اصلی محل سکونتشان با نامه‌های بسیار فریبنده برای ظاهرفریبی به پایتخت فرا می‌خواندند و در باطن امام علیه‌السّلام را مجبور به این حرکت می‌کردند.
ادریس
نام‌گذاری امام‌هادی علیه‌السّلام نام نیکویت علی، خلقت علی، خویت علی صدق و اخلاصت علی، آئینه رویت علی در نزد خاندان علوی مقدس‌ترین نام‌ها محمد و علی است. لذا او را به نام جد بزرگوارش، «علی» نامیدند. نامی که رسول‌اللّه صلی‌اللّه‌علیه‌وآله‌وسلّم به این نام و صاحبش بی‌اندازه علاقه داشت و او را احترام می‌گذارد. و بعدها در تاریخ تشیع علوی به این نام (علی فرزند امام محمدتقی علیه‌السّلام) زیاد برمی‌خوریم، که شیعیان جهان او را به نام امام علی‌النّقی علیه‌السّلام می‌شناسند که دهمین پیشوای جهان تشیع از امامان معصوم علیهم‌السّلام است
S
شد غرق نشاط و شور، ملک وملکوت تا نور ولایت آشکارا گردید
سیّد جواد
خوش آن دل کز ازل دارد ولای حضرت‌هادی خوش آن سر کو بساید رخ به پای حضرت‌هادی دلا گر رستگاری خواهی از هول صف محشر نما از حق طلب ظل لوای حضرت‌هادی بجو از حق ولایش را همی جود و عطایش را صفا ده گنج دل را از صفای حضرت‌هادی
سیّد جواد
قرآن مقدس، خداجویان را اولیاء خداوند عزّوجلّ و خودمحورها را یاران شیطان می‌خواند. در طول تاریخ زندگی انسان‌ها، همواره بین پیروان این دو طرز تفکر درگیری بوده است. اولیاء خداوند عزّوجلّ هرچند نیرومند در عقل و علم هماره در اقلیت بوده‌اند و اولیاء طاغوت همیشه در اکثریت.
سیّد جواد
امام علی بن محمد النقی علیهماالسّلام بعدها که به امامت رسید درباره مادرش فرموده است: «مادر من عارف به حق من است و او از اهل بهشت است. او بانویی است که دیو سرکش (شیطان) به او نزدیک نمی‌شود و حیله هیچ ستمکار جور پیشه او را در نمی‌یابد. او تحت توجه خدایی است که شریک ندارد و او را تفاوتی با مادر هیچ‌یک از صدقین و بندگان شایسته خداوند عزّوجلّ نیست.»
negin
امام دهمین شد کشته از زهر جفا امشب به جنت فاطمه از بهر او دارد عزا امشب خلیفه شادمان و عسگری در ناله و افغان امام افتاده در بستر ز جور اشقیا امشب چو صید تیر خورده بر جگر از درد می‌نالد ز آه آتشینش شد به پا شور و نوا امشب ز آه و ناله طفلان محزونش یقین دارم که می‌ریزد ز دیده اشک ختم‌الانبیاء امشب
ادریس
در میان حجره جان می‌داد و یک یاور نداشت غیر درد و غم نهان در سینه آن سرور نداشت آفتاب عمر کوتاهش نهان می‌شد ولی آسمان دیده‌اش جز اشک و خون اختر نداشت کس عیادت جز اجل زان یوسف زهرا نکرد گرگ مرگ آمد ولی او تاب در پیکر نداشت او میان حجره جان می‌داد و قاتل پش در پای کوبی کرد و شرم از روی پیغمبر نداشت
ستاره☆
در احوالات امام محمد غزالی امام اهل سنت بخوانید که او خود را خاتم ولایت و مرجع کل می‌خواند! و در حالی که لعن بر یزید قاتل سیدالشهداء علیه‌السّلام را جایز نمی‌شمارد، لعنت بر شیعیان علی علیه‌السّلام را روا می‌داند و فتوی می‌دهد.
Akbar Aghaii
رسول‌خدا صلی‌اللّه‌علیه‌وآله‌وسلّم به من فرمود: علی جان بنویس، عرض کردم: چه بنویسم؟ فرمود بنویس: به نام خداوند بخشنده مهربان، ایمان آن نوری است که در دل‌ها جای می‌گیرد و اعمال انسان آن را تصدیق می‌کند و اسلام آن است که بر زبان جاری می‌شود و به سبب آن، ازدواج با همسران مسلمان حلال می‌گردد.»
Akbar Aghaii
صفحه قبل۱۲صفحه بعد