با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی دورهمی اثر موسی زمان‌زاده‌دربان

دانلود و خرید کتاب صوتی دورهمی

۲٫۶ از ۱۵ نظر
۲٫۶ از ۱۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی دورهمی  نوشته  موسی زمان‌زاده‌دربان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی دورهمی

کتاب دورهمی اثر محمد جولایی تهرانی و موسی زمان‌زاده دربان به ریشه جشن‌ها و دورهمی‌های ایرانی می‌پردازد و تاریخچه‌ی کاملی از یکی از مهم‌ترین جشن‌های باستانی ایران یعنی یلدا را در اختیار مخاطب قرار می‌دهد و این جشن و آیین مذهبی آن را کامل شرح می‌دهد.

درباره‌ کتاب دورهمی

یلدا در سریانی به معنی میلاد است. ایرانیان باستان از حدود هفت هزار سال پیش طولانی‌ترین شب سال را جشن می‌گرفتند. این جشن در آیین مهرپرستی یا میترائیسم نمود پیدا می‌کند زیرا در این دین خورشید مقدس و عامل رشد و تولد بوده است پس بازگشت دوباره‌ی آن یک جشن مذهبی مهم شمرده می‌شده. پس از ورود اسلام زمانی که خیام گاهشماری ایرانی را که شکل قمری گرفته بود دوباره به شمسی برمی‌گرداند این جشن دوباره در بین مردم رواج پیدا می‌کند.

کتاب دورهمی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

تمام کسانی که مایل هستند با تاریخچه یلدا و ریشه‌ی الین جشن تاریخی آشنا شوند می‌توانند با شنیدن این کتاب می‌توانند به اطلاعات جامعی برسند. این کتاب علاوه بر پرداختن به ریشه جشن یلدا تاریخچه‌ای از آیین مهر و گاهشماری ایرانی هم در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
A. Mozafary
۱۳۹۹/۰۹/۲۹

پارسال هم رایگان شد خوندم. واقعا کتاب بی محتوا و بی ارزشی هست.

MAHDI
۱۳۹۹/۰۹/۲۷

اینو پارسال متنیشو داده بودین

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۰ ساعت و ۲۲ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۲۰٫۳ مگابایت
زمان۰۰ ساعت و ۲۲ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۲۰٫۳ مگابایت