با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
معمای قطب‌نما

دانلود و خرید کتاب صوتی معمای قطب‌نما

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی معمای قطب‌نما  نوشته  محمدتقی فرامرزی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی معمای قطب‌نما

کتاب گویای «معمای قطب نما؛ اختراعی که جهان را دگرگون ساخت» اثری از امیر. د. آتسل، نویسنده بااستعداد عرصه علم، درباره وسیله کاربردی و فوق العاده‌ای به اسم قطب‌نما است. پژوهشی خواندنی و پرکشش همچون شمال مغناطیسی زمین.

در این کتاب موضوع قطب‌نما بی‌کم و کاست بررسی و گزارشی موشکافانه درباره رویدادهای تاریخی مهمی که به تکامل قطب‌نما می‌انجامد در اختیار خواننده قرارمی‌گیرد. خاطرات نویسنده درباره دریانوردی هم بر جذابیت اثر افزوده است:

«من نخستین بار در سنین کودکی به قطب‌نما علاقه‌مند شدم. سال‌های کودکی‌ام را در یک کشتی مسافرتی در دریای مدیترانه سپری کردم؛ پدرم ناخدای این کشتی بود. تمام سال‌های کودکی من در عرشهٔ کشتی گذشت، به استثنای چند ماه از هر سال که برای حضور در مدرسه به خشکی می‌رفتم. وقتی در دریا بودم تکالیف انجام نشده را از راه مکاتبه با آموزگارانم تکمیل می‌کردم. بدین ترتیب، هر طور شده بود توانستم تحصیلاتم را به پایان برسانم. اما در عرشهٔ کشتی، برخی چیزهای دیگر نیز آموختم. وقتی ده ساله شدم پدرم طرز هدایت کشتی را به من یاد داد. یکی از خدمه، چهار پایه‌ای کوچک برایم می‌آورد تا بر آن بنشینم و دستانم به سکان برسد. در روزهای نخست، پدرم سکان را همراه با من نگه می‌داشت، تا آن‌که کم کم هدایت کشتی را یاد گرفتم و بر طبق فرمان‌های ناخدا عمل کردم. پدرم دستور می‌داد: «چپ ده. چپ ده، آقا!» من همان گونه عمل می‌کردم و به هدایت کشتی ادامه می‌دادم.»

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۵ ساعت و ۳۱ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۳۰۴٫۰ مگابایت
زمان۰۵ ساعت و ۳۱ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۳۰۴٫۰ مگابایت