با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
طنز و شوخ طبعی ملا نصرالدین

دانلود و خرید کتاب صوتی طنز و شوخ طبعی ملا نصرالدین

۴٫۳ از ۱۸ نظر
۴٫۳ از ۱۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی طنز و شوخ طبعی ملا نصرالدین  نوشته  عمران صلاحی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی طنز و شوخ طبعی ملا نصرالدین

وقتی نیچه در ابتدای کتابش «چنین گفت زرتشت» می‌نویسد این اثر کتابی است برای همه کس و هیچ کس، در واقع دست به کاری ملانصرالدینی زده است. چون خود ملانصرالدین هم می‌تواند همه‌کس باشد و هیچ‌کس نباشد. ترک‌ها او را «خجی» می‌نامند و می‌گویند مال ما است، عرب‌ها او را «جحی» می‌نامند و می‌گویند مال ما است و ایرانی‌ها هم او را «ملا» می‌نامند و می‌گویند مال ما است. اما ملا مال همه‌کس و هیچ‌کس است. او هم عاقلانه عمل می‌کند و هم سفیهانه. در نقش اول، هوشمندی، فراست، حاضرجوابی و تاثیر سخن نیک را تبلیغ می‌کند و در نقش دوم، سفاهت را به آتش طنز می‌گیرد و ساده لوحی، موهومات، خرافات و تنبلی را به باد انتقاد می‌گیرد. لطیفه‌های او سرشار از معانی و مفاهیم اجتماعی، فرهنگی و حتی سیاسی‌اند. ملا جامعه‌شناس بزرگی است در عین حال که روان‌شناس است و به درون انسان‌ها نظر دارد. لطیفه‌های او خصوصیتی دارند که در هر زمانه به مناسبت حوادث مختلف با انسان‌ها قابل تطبیق‌اند و پایانشان عبرت‌آموز است و لطیفه‌ای نیست که پند اخلاقی، عقلی و اجتماعی دربر نداشته باشد. هرچند در بسیاری مواقع این افکار عبرت‌انگیز در ذات لطیفه نهفته است. سبب تاثیر و برتری لطیفه‌های ملانصرالدین نسبت به لطیفه‌های دیگر، جمع‌وجور بودن و نکته‌سنجی آنها است. هر لطیفه قلوه سنگی است که در مسیر اعصار و قرون در حافظه مردم غلطیده و صیقل خورده و متبلور شده است. در این اثر، لطیفه‌های ملا را با صدای گرم داریوش کاردان در بخش‌های جداگانه می‌شنوید: ملا و خودش، ملا و دخترش، ملا و پسرش، ملا و پدرو مادرش و بلاخره ملا و خرش.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۸)
M.A.L
۱۳۹۸/۰۳/۱۹

اون چیزی که فکر میکردم نبود. ولی صدای آقای کاردان رو دوست دارم

Hadi pha
۱۳۹۷/۱۲/۱۸

داستان های ملانصرالدین را در یک کتاب جمع کرده و برخی قسمت ها داستانها تکرار می شوند(فکر کنم اشتباه ضبط شده)

بهزاد
۱۳۹۸/۰۳/۰۹

باسلام صدای گرم وگیرای آقای کاردان ،صداگذاری واهنگ خوب ،ادم رایاد خربزه های شیرینی می اندازد که یکی یکی برخاک بیاندازید تاقدر عافیت سرانجام در تابستان گرم برشماشیرینی انهارااشکارسازد

samineh
۱۳۹۹/۰۵/۰۹

عالی بود مخصوصا باصدای آقای کاردان،با تشکر از طاقچه.

جی‌ام
۱۳۹۷/۱۱/۲۰

این کتاب ملا را خیلی دوست دارم! میتونن قصه بهلول را ضبط کنید؟

وحید
۱۳۹۸/۰۴/۱۴

مجموعا متوسط بود. اجرای آقای کاردان خوب بود.

روزبه
۱۴۰۰/۰۴/۱۸

متأسفانه فصل هشتم تکرار انتهای فصل هفتم می باشد از دقیقه 18 فصل 11 هم همینطور تکراری شده

Mr.Cooper
۱۳۹۹/۰۳/۰۹

اگر متولد دهه 60 هستید و صبح جمعه رو با رادیو به یاد دارید در خریدش شک نکنید

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۶ ساعت و ۴۹ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۳۸۶٫۲ مگابایت
زمان۰۶ ساعت و ۴۹ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۳۸۶٫۲ مگابایت