با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
قرون وسطای اولیه

دانلود و خرید کتاب صوتی قرون وسطای اولیه

۴٫۳ از ۷ نظر
۴٫۳ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی قرون وسطای اولیه  نوشته  مهدی حقیقت‌خواه  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی قرون وسطای اولیه

قرون وسطی از مهم‌ترین دوره‌های تاریخی و یکی از چهار دوره‌ در تقسیم‌بندی تاریخ جهان و اروپا است. این تقسیم‌بندی شامل دوران کلاسیک باستان، قرون وسطی، عصر نوزائی (رنسانس) و دوران جدید یا مدرن است. تاریخدانان این دوره را از پایان امپراتوری روم در قرن پنجم میلادی تا سقوط قسطنطنیه در سال ۱۴۵۳ تعیین کرده‌اند. قرون وسطی به دو بخش تقسیم می‌شود. قرون وسطی اولیه که از سال پانصد تا سال هزار میلادی است و قرون وسطای پسین، از سال ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ میلادی که طی آن اروپا به شکوفایی کامل در زمینه‌های مختلف از جمله فلسفه و هنر رسید و هویت غرب به آنچه امروز از آن می‌شناسیم نزدیک شد. در این دوران مسیحیت فاصله بین حکومت و دین را برداشت و رهبران مذهبی و کلیساها بر امور حکومتی بسیار تاثیرگذار بودند. در دوره قرون وسطای اولیه اروپا شاهد پانصد سال خشونت و نابسامان، و جنگ و تجاوز بود. اما در دوره قرون وسطای پسین فئودالیسم، یا نظام فئودالی، ساختار اقتصادی و سیاسی این دوره را با تغیرات مثبتی مواجه کرد. دوره قرون وسطای اولیه، به قرون تاریک معروف است. این دوره از تاریخ شاهد سقوط روم و آشفتگی‌های اجتماعی بسیار بود. «جیمز آ. کوریک» در کتاب صوتی «قرون وسطی اولیه» با گویندگی «اکرم پریمون» تاریخ جهان و اروپا را در قرون وسطی اولیه با نثری روان بیان می‌کند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
Hamed Olia
۱۳۹۸/۰۴/۱۷

کتاب فوق العاده با خوانش عالی. این کتاب به شدت زیباست خصوصا مهیج برای کسایی که دوست دارن بدونن اروپای غربی چجوری شکل گرفت. یه فصل خلاصه هم راجع به وایکینگ ها داره که در خور توجهه.

Reza.AH
۱۴۰۰/۰۱/۱۹

کتاب ست مختصر و مفید درباره قرون وسطی که از سقوط امپراتوری روم شروع میشه تا قرن دهم میلادی وادامه ش در کتاب قرون وسطی پسین ست. برای اشنایی اولیه و کلی مفید و مختصرست با صدای خانم پریمون که بر جذابیتش

- بیشتر
علی اخوان
۱۳۹۹/۱۰/۲۴

فوق العاده عالی ، روان و گیرا

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۵ ساعت و ۳۸ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۳۱۰٫۹ مگابایت
دسته بندی
زمان۰۵ ساعت و ۳۸ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۳۱۰٫۹ مگابایت