با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
قرون وسطای پسین

دانلود و خرید کتاب صوتی قرون وسطای پسین

۳٫۹ از ۸ نظر
۳٫۹ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی قرون وسطای پسین  نوشته  مهدی حقیقت‌خواه  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی قرون وسطای پسین

قرون وسطی از مهم‌ترین دوره‌های تاریخی و یکی از چهار دوره‌ در تقسیم‌بندی تاریخ جهان و اروپا است. این تقسیم‌بندی شامل دوران کلاسیک باستان، قرون وسطی، عصر نوزائی (رنسانس) و دوران جدید یا مدرن است. تاریخدانان این دوره را از پایان امپراتوری روم در قرن پنجم میلادی تا سقوط قسطنطنیه در سال ۱۴۵۳ تعیین کرده‌اند. قرون وسطی نیز به دو بخش تقسیم می‌شود. قرون وسطی اولیه که از سال پانصد تا سال هزار میلادی است و قرون وسطای پسین، از سال ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ میلادی که طی آن اروپا به شکوفایی کامل در زمینه‌های مختلف از جمله فلسفه و هنر رسید و هویت غرب به آنچه امروز از آن می‌شناسیم نزدیک شد. در این دوران مسیحیت فاصله بین حکومت و دین را برداشت و رهبران مذهبی و کلیساها بر امور حکومتی بسیار تاثیرگذار بودند. در دوره قرون وسطای اولیه اروپا شاهد پانصد سال خشونت و نابسامان، و جنگ و تجاوز بود. اما در دوره قرون وسطای پسین فئودالیسم، یا نظام فئودالی، ساختار اقتصادی و سیاسی این دوره را با تغیرات مثبتی مواجه کرد. «جیمز آ. کوریک» در کتاب صوتی «قرون وسطی» با گویندگی «اکرم پریمون» تاریخ جهان و اروپا را در قرون وسطی با نثری روان بیان می‌کند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
Reza.AH
۱۴۰۰/۰۱/۲۸

بخش دوم قرون وسطی مثل بخش قبلی عالی بود . روند تاریخی حوادث رو تا فرو پاشی بیزانس روان و کوتاه شرح میدهد . متن روان و گوینده صدای خوب و گیرا کتاب رو جذابتر میکند.

Hamed Olia
۱۳۹۸/۰۴/۲۰

این کتاب و کتاب قرون وسطای پیشین خیلی عالی بود. توش قشنگ میشه گذار اروپا رو از توحش به تمدن حس کرد. خوانش عالی.

غریبه
۱۳۹۹/۰۲/۰۱

فعلاً کتاب رو از طاقچه نخرید چون ناقص هست! قسمت پیشگفتار آپلود نشده، ۲ بار گزارش دادم اما مشکل حل نشد، هروقت درست شد، این نظر رو اصلاح میکنم که بدونید.

علی اخوان
۱۳۹۹/۱۰/۲۵

می خواستم تشکر کنم از انتشارات آوانامه که برای اولین بار کتاب های تاریخ دانان بزرگی مثل اقای کوریک و اقای ناردو رو به فارسی ترجمه و منتشر کردند❤️

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۴ ساعت و ۲۳ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۲۴۲٫۴ مگابایت
دسته بندی
زمان۰۴ ساعت و ۲۳ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۲۴۲٫۴ مگابایت