با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
نخستین فرعون مونث

دانلود و خرید کتاب صوتی نخستین فرعون مونث

۳٫۳ از ۴ نظر
۳٫۳ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی نخستین فرعون مونث  نوشته  پاملا دل  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی نخستین فرعون مونث

فرعون‌ها در سرزمین مصر در حدود هزاران سال پیش فرمانروایان قدرتمندی بودند. یکی از این فراعنه که خیلی هم استثنایی و خاص بود تا اواسط سده‌ی نوزدهم میلادی ناشناخته مانده بود «حَتْشِپْسوت» بود. هر چه اطلاعات باستان‌شناسان درباره‌ی این فرعون که حدود ۳۵۰۰ سال پیش حکومت می‌کرد، بیشتر می‌شد، ماجرای او رمزآلودتر می‌شد. حتشپسوت در اوایل امپراتوری جدید، دست کم بیست سال حکومت کرد. دوران حکومت او توأم با صلح بود و برنامه‌های ساخت و سازهای عظیمی طی این دوره آغاز شد. او معابد، مقابر، ستون‌های سنگی عظیم و نمازخانه‌های گرانیتی با ابهت و حیرت‌انگیزی ساخته است. برخلاف فراعنه قبلی، او ساختمان‌های قدیمی را که دشمنان ویران کرده یا بر اثر گذشت زمان تخریب شده بودند، احیا کرد. نکته‌ی دیگری که باعث شگفتی مصر شناسان شده این است که این فرعون مرد نبود، بلکه زن بود. او در جامعه‌ای مردسالار به بالاترین مقام رسیده و به روش مردانه‌ای حکومت کرده بود . مصریان او را یک الهه می‌دانستند. کتاب صوتی «نخستین فرعون مونث» به روایت زندگی این شخصیت تاریخی می‌پردازد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
shfame
۱۳۹۷/۱۱/۲۱

یک کتاب تاریخی فوق العاده ی دیگه.در مورد حتشپسوت که اولین فرعون زن و بسیار قدرتمند بوده قبلا کتاب هایی خوندم و فوق العادس.

نام
۱۳۹۸/۰۶/۳۱

چراکتاب های صوتی توکتاب خانه همگانی نزاشتین?

محمد
۱۳۹۹/۰۱/۱۶

من اینو خریدم ولی الان پخش نمیشه؟

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۱ ساعت و ۴۹ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۰۱٫۱ مگابایت
زمان۰۱ ساعت و ۴۹ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۰۱٫۱ مگابایت

تجربه بهتر در اپلیکیشن