دانلود کتاب صوتی جزیره مثنوی ؛ کنیزک و پادشاه اثر مولانا جلال‌الدین محمد بلخی مولوی با صدای علیرضا شریعتی | طاقچه
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی جزیره مثنوی ؛ کنیزک و پادشاه اثر مولانا جلال‌الدین محمد بلخی مولوی

دانلود و خرید کتاب صوتی جزیره مثنوی ؛ کنیزک و پادشاه

درمان به روش مثنوی معنوی مولانا

۴٫۸ از ۶۶ نظر
۴٫۸ از ۶۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی جزیره مثنوی ؛ کنیزک و پادشاه  نوشته  مولانا جلال‌الدین محمد بلخی مولوی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی جزیره مثنوی ؛ کنیزک و پادشاه

کتاب صوتی جزیره مثنوی ؛ کنیزک و پادشاه نوشتهٔ مولانا جلال‌الدین محمد بلخی مولوی است. علیرضا شریعتی گویندگی این کتاب صوتی را انجام داده و نوین کتاب گویا آن را منتشر کرده است. این اثر صوتی حاوی اولین جلد از کتاب‌های «مجموعهٔ جزیرهٔ مثنوی» است.

درباره کتاب صوتی جزیره مثنوی ؛ کنیزک و پادشاه

علیرضا شریعتی در کتاب صوتی جزیره مثنوی ؛ کنیزک و پادشاه یکی از حکایت‌های اثر جاودان مولانا جلال‌الدین محمد بلخی مولوی در «مثنوی معنوی» را روایت می‌کند. این گوینده برای سهولت ادراک مخاطبان از توضیحات تکمیلی برای شرح بیشتر حکایت بهره گرفته است. شریعتی در این کتاب صوتی به روایت نخستین داستان این اثر سترگ می‌پردازد. این داستان که بن‌مایه‌ای عاشقانه دارد، حکایت عشقی بی‌تناسب است که پادشاهی دارا بر کنیزی از طبقهٔ فرودست جامعه می‌ورزد. در تحلیل این اثر مفاهیمی همچون رسیدن به عشق الهی از دریچهٔ عشق زمینی به‌وضوح پیداست.

«مجموعهٔ جزیرهٔ مثنوی» به چه پرداخته است؟ «مصحف ثانی» نامی است که بسیاری از صاحب‌نظران برای کتاب «مثنوی معنوی» برگزیده‌اند. این کتاب که یکی از مهم‌ترین آثار عرفانی و تعلیمی ادبیات فارسی به شمار می‌رود، دربرگیرندهٔ ۲۶۰۰۰ بیت از سروده‌های مولاناست که در ۶ دفتر گنجانده شده است. مولوی برای حکایت‌های شیرین و آموزنده‌ای که از خلال این ابیات روایت می‌کند، از قالب شعری مثنوی بهره گرفته است. جلال‌الدین همایی، ادیب و پژوهشگر معاصر، این اثر را از جهت پرمغزی و نغزگفتاری با آثاری همچون گاتاهای هندی، متون مقدس زرتشتی و عهد جدید مسیحیان هم‌سنگ دانسته است. مولوی به‌مدت ۴ سال با «شمس تبریزی» حشرونشر داشت و این آمدوشد تأثیری شگرفت و حیرت‌آور از این ۲ شاعر و عارف نامدار بر زندگی یکدیگر گذاشت؛ چنانکه گفته شده است هر کجا در این ۶ دفتر اشارتی به آفتاب و خورشید شده، شاعرْ پیر و مراد خود شمس تبریزی را در خاطر داشته است.

عبداللطیف عباسی گچراتی، رینولد نیکلسون، عبدالکریم سروش و محمدعلی موحد از جمله کسانی بوده‌اند که هر یک با استفاده از دانش و پژوهش خود در این حوزه، تصحیح‌های گوناگونی را از این اثر ارائه دادند. سوای آن، مثنوی معنوی با وجود گذشت قرن‌های بسیار از سرایش آن، بارها و بارها بازنویسی و اقتباس شده و همچنین به زبان‌های دیگر ترجمه شده است. پژوهشگران نامداری همچون جعفر شهیدی و بدیع‌الزمان فروزانفر آثار ارزشمندی را در تحلیل و شرح این اثر به رشتهٔ تحریر درآورده‌اند. اهمیت این شاهکار ادبیات عرفانی تا حدی است که رشته‌ای تخصصی تحت‌عنوان «مولوی‌پژوهی» به رسمیت شناخته می‌شود. علیرضا شریعتی در هر یک از قسمت‌های «مجموعهٔ جزیرهٔ مثنوی» آثار شناخته‌شدهٔ این اثر گرانقدر را انتخاب کرده و به زبانی امروزی بازنویسی کرده است. هر قسمت از این مجموعه به یکی از حکایت‌های مثنوی اختصاص دارد.

شنیدن کتاب صوتی جزیره مثنوی ؛ کنیزک و پادشاه را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

شنیدن این کتاب صوتی را به دوستداران ادبیات کلاسیک ایران و قالب داستان پیشنهاد می‌کنیم.

دیگران دریافت کرده‌اند

نظرات کاربران

کاربر ۵۷۳۶۰۱۶
۱۴۰۱/۱۱/۲۱

آقای شریعتی عزیز، ممنون و هزاران آفرین . ادامه بدید . ان‌شاءالله که هفت کتاب رو به اتمام برسونید به توفیق الهی. از طاقچه خیلی ممنونم که این بستر رو فراهم کرد.

fateme
۱۴۰۱/۱۱/۲۲

عالی بود عالی، راوی هم صدای خوبی داره، تفسیر داستان هم خوب بود

Baran Hhh
۱۴۰۱/۱۱/۲۲

بی نظیر و عالی👌🏻💫

کاربر ۵۹۲۷۴۴۷
۱۴۰۱/۱۱/۲۲

عالی بود ممنون از زحمات شماخوبان

کاربر ۵۸۹۳۴۸۷
۱۴۰۱/۱۱/۲۱

عالی بود . دست همگیتون درد نکند . باید چند بار دیگر گوش کنم . ممنون

کتاب دوست
۱۴۰۱/۱۱/۲۱

این داستان رو قبلا خونده بودم اما هیچ وقت این طور بهش نگاه نکرده بودم ، کاملا به جا و دل انگیز بود .

کاربر ۴۰۸۹۸۳۴
۱۴۰۱/۱۱/۲۱

عالی بود 🙏🙏🙏

مبینا
۱۴۰۱/۱۱/۲۱

خیلی منتظرم که باقی حکایت ها هم به روایت آقای شریعتی منتشر شود❤️❤️❤️

شیرین
۱۴۰۱/۱۱/۲۶

عالی...لطفا هم ادامه بدید هم در بینهایت هم بذاریدشون

کاربر 3038550
۱۴۰۱/۱۱/۲۳

عالی،سپاس

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۰ ساعت و ۱۹ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۸٫۱ مگابایت
زمان۰۰ ساعت و ۱۹ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۸٫۱ مگابایت