با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی نبرد امام مهدی اثر مهدی حاجی‌خداوردی‌خان

دانلود و خرید کتاب صوتی نبرد امام مهدی

مبدأ تحول و بستری زمینه‌‌ی آزادسازی سوسنگرد

۴٫۶ از ۱۴ نظر
۴٫۶ از ۱۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی نبرد امام مهدی  نوشته  مهدی حاجی‌خداوردی‌خان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی نبرد امام مهدی

کتاب گویای نبرد امام مهدی ؛ مبدأ تحول و بستری برای آزادسازی سوسنگرد به نویسندگی مهدی حاجی خداوردی خان و صداپیشگی و روایت علیرضا جهانبخش در ۲۸۶ دقیقه تهیه شده و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است. محتوای این کتاب ترکیبی است از آمار و اطلاعات، ابلاغیه‌ها و دستورالعمل‌ها، تدابیر و اندیشه‌ها، گزارش و شرح وقایع عملیات و گفت‌وشنودهای فرماندهان هدایت‌کننده و اجراکننده و دیگر حوادث مهم و همچنین بیان اظهارات و خاطراتی که در تشریح بهتر جریان عملیات مؤثر است. همچنین در این کتاب به تلاش‌هایی که در جهت طراحی و اجرای «عملیات امام مهدی (عج)» در تاریخ ۲۶ / ۱۲ / ۱۳۵۹ صورت گرفت، پرداخته شده است. کتاب «نبرد امام مهدی» در سال ۱۳۹۸ توسط انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر شده است.

درباره کتاب نبرد امام مهدی

در کتاب «نبرد امام مهدی (عج)؛ مبدأ تحول و بستری برای آزادسازی سوسنگرد» موقعیت بحرانی شهر سوسنگرد در آستانه هجوم سراسری و نحوه اشغال آزادسازی و عملیات‌های محدود و ایذایی در این منطقه به‌خوبی بازگویی شده است و از متن کتاب مشخص است در آن اوضاع بحرانی، چگونه تفکر جنگ مردمی و خلاقیت و تلاش فرماندهان سپاه در تعامل با فرماندهان ارتش زمینه توقف تهاجم همه‌جانبه ارتش بعث عراق را فراهم کرد و درنتیجه به آزادسازی مناطق اشغالی در سال‌های آغازین جنگ انجامید.

کتاب «نبرد امام مهدی (عج)» پنج ویژگی دارد:

۱. ترسیم خطوط کلّی باورهای اصلی و رایج جنگ و شرح اقدامات رزمندگان؛ آن‌هایی که فارغ از هیاهوی جنبی، صرفاً برای صیانت از جمهوری اسلامی تا حدّ نثارِ جانشان با دشمن متجاوز ستیز کردند.

۲. بهره‌گیری از اسناد: نویسنده کوشیده تاحدامکان از سندهای دست‌اول و اصلی بهره بگیرد و پیوسته منبع اطلاعات ارائه‌شده (اعم از اسناد محرمانه و آشکار) را ذکر کند.

۳. گفت‌وگو با رزمندگان: بخش‌هایی از کتاب بر پایهٔ گفت‌وگو با رزمندگانی است که در عملیات یادشده شرکت داشتند که جز عده معدودی، بیش‌ترِ آنها تمایل به گفت‌وگو داشتند؛ اگرچه به سبب گذشت ۳۷ سال از آن واقعه برقراری ارتباط با رزمندگان آن دوران کاری بس دشوار بود.

۴. دقت در صحّت منابع: مؤلف پیوسته کوشیده است در استفاده از منابع از درستی یا نادرستی اسناد و اطلاعات مطمئن شود.

۵. درنتیجهٔ شنیدن این کتاب گویا چند پرسش اساسی در حوزهٔ اندیشه و تفکّر نظامی و عملیاتی فرماندهان و هنر برنامه‌ریزی‌های عملیاتی مطرح خواهد شد. پرسش‌هایی چون:

اندیشه و تفکر عملیاتی عراق در انتخاب مسیر سوسنگرد به اهواز چگونه بود؟

این مسیر چه ویژگی‌هایی از حیث راهبرد نظامی و جنبه‌های تاکتیکی داشت؟

عملیات امام مهدی (عج) در چه شرایطی طرح‌ریزی شد؟

طراحان اصلی عملیات امام مهدی (عج) چه کسانی بودند؟

کتاب نبرد امام مهدی (عج) را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب به کسانی که مایل هستند دربارهٔ عملیات امام مهدی (عج) اطلاعات بیشتری کسب کنند، پیشنهاد می‌شود.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
Amir Kasmaei
۱۴۰۰/۰۹/۱۷

کتاب جالب و خوبی هست ان شاء الله بتونیم جزئی از جنگ های امام مهدی عجل الله باشیم.

Mohammad Bagheri
۱۴۰۰/۱۰/۲۲

در مورد توصیه به دیگران مطمئن نیستم چون احساس می کنم اثر تا حد زیادی مغرضانه و جانبدارانه هست، نمی شه منکر تلاش و زحمات هیچ ارگانی در عملیات های جنگ شد ولی اثر فوق جوری روایت شده که اگر

- بیشتر
فرهاد محسنی
۱۴۰۰/۱۰/۲۲

بسیار کتاب زببا روان و جذابی هست

امین جنگی
۱۴۰۰/۱۱/۲۹

عالی بود

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۴ ساعت و ۳۱ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۲۴۸٫۶ مگابایت
زمان۰۴ ساعت و ۳۱ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۲۴۸٫۶ مگابایت