با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
محمد مسعود؛ گلی که در جهنم رویید

دانلود و خرید کتاب صوتی محمد مسعود؛ گلی که در جهنم رویید

اپیزود یازدهم پادکست رادیو تراژدی

۴٫۷ از ۱۰ نظر
۴٫۷ از ۱۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی محمد مسعود؛ گلی که در جهنم رویید  نوشته  سعید ارکان‌زاده یزدی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی محمد مسعود؛ گلی که در جهنم رویید

اپیزود محمد مسعود؛ گلی که در جهنم رویید اثر سعید ارکان زاده یزدی و کریم نیکونظر است. این اثر اپیزود یازدهم پادکست رادیو تراژدی است. این اثر درباره زندگی محمد مسعود است، او روزنامه‌نگار و رمان‌نویس و سردبیر روزنامه مرد امروز بوده است. 

درباره پادکست محمد مسعود؛ گلی که در جهنم رویید

این اپیزود به زندگی محمد مسعود می‌پردازد. او  با نام مستعار «م. دهاتی» فعالیت می‌کرد. محمد مسعود متولد ۱۲۸۰، قم است و  در ۲۳ بهمن ۱۳۲۶، تهران ترور شد. او روزنامه‌نگار و رمان‌نویس ایرانی و مدیر مرد امروز بود. او که فارغ‌التحصیل روزنامه‌نگاری از بلژیک بود.

پدر محمد مسعود میرزاعبدالله روشنفکر و هوادار نهضت مشروطه و پدربزرگش آخوند ملا محمد قمی بود. بعد از شهریور ۱۳۲۰ و آزادی نسبی در جامعه برقرار شد، او امتیاز یک روزنامه را گرفت او در آغاز می‌خواست به یاد علی‌اکبر داور که باعث سفرش به فرنگ را فراهم ساخته بود و خود روزنامه‌نگاری قدیمی بود که روزنامه‌ای به نام «مرد آزاد» منتشر می‌کرد، تقاضای صدور این نام را برای خود کند که طبق قانون مطبوعات اجازه آن به او داده نشد. او نام «مرد امروز» را انتخاب کرد تا سرانجام در اوایل سال ۱۳۲۱ امتیاز آن به نامش صادر شد.

 او زبان تندی برای انتقاد داشت و همین امر باعث شد که مدت‌ها روزنامه‌اش توقیف شود و مورد پیگرد قانونی قرار گیرد. او در روزنامه مرد امروز به تاریخ ۲۵ مرداد ۱۳۲۶ در مقالهٔ اعتراض‌آمیزی برای اعدام احمد قوام (قوام السلطنه) یک میلیون ریال جایزه تعیین کرده بود. سرانجام در ۲۳ بهمن همان سال در خیابان اکباتان تهران هنگام خروج از چاپخانه با گلوله کشته شد.

این پادکست روایت زندگی او است. 

شنیدن اپیزود یازدهم  پادکست محمد مسعود؛ گلی که در جهنم رویید را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این اثر را به تمام علاقه‌مندان به داستان زندگی نویسندگان پیشنهاد می‌کنیم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
سُمی
۱۴۰۰/۰۶/۱۳

جایه محمد مسعودخالیس..(البته درصورت نادیده گرفتن نکات بارز منفی اخلاقیات ایشون)

کاربر ۳۵۵۴۶۱۷
۱۴۰۰/۰۶/۲۱

کاش الان مسعود بود ،،کاش

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۱ ساعت و ۲۷ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۲۲٫۹ مگابایت
زمان۰۱ ساعت و ۲۷ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۲۲٫۹ مگابایت

تجربه بهتر در اپلیکیشن