با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب سال 1397 صنعت، معدن و تجارت

دانلود و خرید کتاب کتاب سال 1397 صنعت، معدن و تجارت

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کتاب سال 1397 صنعت، معدن و تجارت  نوشته  علیرضا گرشاسبی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کتاب سال 1397 صنعت، معدن و تجارت

کتاب کتاب سال 1397 صنعت، معدن و تجارت نوشته علیرضا گرشاسبی است. این کتاب را انتشارات چاپ و نشر بازرگانی منتشر کرده است.

درباره کتاب کتاب سال 1397 صنعت، معدن و تجارت

تدوین کتاب سلا صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر بررسی عملکردها، روندها، دلایل و شناسایی چالش‌های از سال ۱۳۹۵ در دستور کار این موسسه قرار گرفته است. هدف از نگارش این مجموعه ارایه تحلیلی از تحولات بین‌المللی و داخلی، تحلیل سیاست‌های کلان تاثیرگذار بر بخش، تحلیل تحولات صنعتی، معدنی و تجاری، ارایه خط مشی‌های اولیه منتج از روندها و هشدارهای احتملای آتی است. تدوین کتاب سالانه بخش صنعت، معدن و تجارت، از وجوه دیگری نیز حائز اهمیت است. اول آنکه، سامان‌دهی نظام برنامه‌ریزی در کشور به گونه‌ای است که برنامه‌های توسعه هر پنج سال تدوین و تصویب می‌شود؛ لذا، تحلیل تحولات بخش صنعت، معدن و تجارت از جنبه‌های مختلف می‌تواند پشتیبانی مناسب برای تصمیم سازان در حوزه برنامه‌ر یزی باشد تا از این طریق امکان وضع سیاست‌های دقیق‌تری را برای آنها ایجاد کند. علاوه بر این، فقدان توجه به رشته فعلایت‌های صنعتی و معدنی و تحلیل عملکرد آنها در اقتصاد کشور یکی از مولفه‌هایی است که اهمیت تدوین کتاب تحلیلی را در این بخش دوچندان می‌کند. بدیهی است که در این ارتباط، تدوین مستمر کتاب سالانه بخش صنعت، معدن و تجارت با هدف ارایه تصویری جامع از تحولات متغیرهای تاثیرگذار بر بخش (از بعد محیط بیرونی، تحولات درونی بخش، فرصت‌ها، تهدیدها و چالشهای پیشرو)، تحلیل تحولات، تجزیه و تحلیل اقدامات و سیاست‌های کلان و بخشی کمک شایانی به سیاستگذاران جهت اتخاذ سیاست‌های آتی می‌کند. دوم آنکه، تدوین کتاب سالانه بخش‌های اقتصادی جزء فعلایت‌های بسیاری از وزارتخانه‌ها، دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌های مختلف است که این موضوع نیز ضرورت وجود یک کتاب تخصصی در ارتباط با تحلیل بخش صنعت، معدن و تجارت را نیز یادآور می‌شود.

کتاب سال صنعت، معدن و تجارت (۱۳۹۷) به تبیین تحولات و اقدامات سالانه صورت گرفته با تا کید بر متغیرهای عملکردی این بخش شامل رشد ارزش افزوده، سرمایه‌گذاری، اشتغال، صادرات و واردات، شناسایی تحولات محیط بیرونی تاثیرگذار بر بخش با تاکید بر تحلیل شاخص‌های بین‌المللی، بررسی اهم مجموعه اقدامات سالانه و زارت متبوع و سطوح فرابخشی و ارایه تصو یری از مسیر حرکتی این بخش با تاکید بر شناسایی چالشها و تهدیدهای آتی پرداخته است. علاوه بر ضرورت استمرار تدوین کتاب سالانه بخش صنعت، معدن و تجارت، در خصوص تمایز اصلی این مطالعه نسبت به سایر کتب سالانه در حال تهیه در کشور میتوان به مواردی مانند تمرکز جدی بر حوزه تولیدات صنعتی، معدنی و تجاری همراه با ارائه تحلیل‌های بخشی، تجزیه و تحلیل ارتباط متقابل سیاست‌های صنعتی و تجاری، تحلیل عملکرد زیرساخت‌ها شامل بورس و بانک و ارایه تحلیل از اقدامات صورت گرفته در این بخش اشاره کرد. با توجه به آنکه در سال ۱۳۹۷ اقتصاد کشور در سطح کلان با چلاش‌های عمده‌ای از جمله بازگشت تحریم‌های اقتصادی و افزایش متغیرهای کلان از جمله نرخ ارز و تورم مواجه بوده است، بنابراین عمده تحلیل‌های ارایه شده به آثار این تغییرات بر اقتصاد کشور به و یژه بخش صنعت، معدن و تجارت تمرکز داشته است. باید توجه داشت که هدف کتاب، ارایه گزارش عملکرد از تمامی زیرمجموعه‌های وزارت متبوع نبوده بلکه عمدتا ارایه تحلیل از محیط بیرونی و داخلی و سیاست‌های تاثیرگذار مطرح بوده است. این کتاب جنبه‌های مختلف اقتصادی در این سال را بررسی می‌کند.

خواندن کتاب کتاب سال 1397 صنعت، معدن و تجارت را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان و فعالان اقتصاد پیشنهاد می‌کنیم. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۴۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲۴,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۳/۲۶
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۶۸-۸۸۴-۳
تعداد صفحات۴۴۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲۴,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۳/۲۶
شابک۹۷۸-۹۶۴-۴۶۸-۸۸۴-۳