با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
جرعه ای از مدام

دانلود و خرید کتاب جرعه ای از مدام

بررسی اشعار و اندیشه‌های مدام دیری

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب جرعه ای از مدام  نوشته  محمود محمودی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جرعه ای از مدام

کتاب جرعه ای از مدام نوشته محمود محمودی است. کتاب جرعه ای از مدام را نشر تیرگان منتشر کرده است. این کتاب به بررسی اشعار و اندیشه‌های مدام دیری می‌پردازد. 

درباره کتاب جرعه ای از مدام

شعر فارسی قلمرو پهنا وری دارد، در مرزهای سرزمین ادب پرور ایران، افغانستان، تاجیکستان و ... که زبان رسمی و رایج آنان پارسی است، شاعرانی به عرصه ظهور رسیده‌اند که هر کدام در جای خود چشم و چراغ زبان و ادب پارسی هستند که نقش موثر آنان در تاریخ ادبیات این ملل، حتی جهان کاملا مشهود است. استان بوشهر از دیرباز مردم خوش ذوق این دیار بوده است. تاریخ، تا به امروز صحنه بروز و نمود استعدادهای خدادادی فراوان شاعران بزرگی در گذشته و حال فایز ، مفتون، ملاحسن کبگانی، مدام دیری، میرزا عباس دیری، منوچهر آتشی و ...- در این خطه به پا خاسته‌اند که نام و آوازه آنان، تا مرزهای خارج از استان بوشهر و فارس نیز رسیده و بعضا جهانی شده‌اند. مردم ادب دوست سرزمین ما، با نام فایز و مفتون، منوچهر آتشی و... و دیگر دل دادگان و شوریدگان خطه جنوب آشنایی دارند اما عده کثیری از این شاعران و بزرگان - به دلیل نبود تاریخ نگار- در گمنامی زیسته‌اند. از نمونه‌ این مدعا، شخصیت عارف مسلکی و حکیم گونه‌ای چون سید عبدالقاهر قاهری متخلص به «مدام دیری» است. ایشان که هفتاد سالی در این دنیا زیست عمر پر برکت خویش را در ریاضت داشت. نفس و تهذیب اخلاق و فراگیری علوم رایج زمانه خود مصروف کرد، او شاعری گمنام است زیرا دیوان اشعارش به تازگی – در پس گرد و غبار زمانه و در انباری حسینیه بزرگ دیر که وسایل تعزیه در آن نگهداری می‌شده – پیدا شده است. این کتاب به آثار این شاعر می‌پردازد.

خواندن کتاب جرعه ای از مدام را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به ادبیات پیشنهاد می‌کنیم.


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۲/۲۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۳۲۴-۳۸۱-۱
دسته بندی
تعداد صفحات۱۹۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۲/۲۶
شابک۹۷۸-۶۰۰-۳۲۴-۳۸۱-۱