با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بنیاد خواب و خوابگزاری در شاهنامه

دانلود و خرید کتاب بنیاد خواب و خوابگزاری در شاهنامه

با رویکرد روان‌شناختی رویا

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بنیاد خواب و خوابگزاری در شاهنامه  نوشته  مریم  آذری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بنیاد خواب و خوابگزاری در شاهنامه

کتاب بنیاد خواب و خوابگزاری در شاهنامه اثری پژوهشی از مریم آذری است که با رویکرد روان‌شناختی رویا، به مسئله خواب و خوابگزاری در شاهنامه پرداخته است. 

درباره کتاب بنیاد خواب و خوابگزاری در شاهنامه

شاهنامه، کاخ بلند فردوسی که از باد و باران گزند نمی‌یابد، یکی از غنی‌ترین آثار ادبیات اسطوره‌ای و حماسی ایران است. فردوسی با سرودن شاهنامه، هم نام خود را در تاریخ جاودانه کرد و هم زبان فارسی را از نابودی نجات داد. اما نباید فراموش کرد که این اثر بزرگ، داستان‌های بسیار جذابی در دل خود دارد که هم پیامی را به مخاطبان منتقل می‌کنند که هنوز با گذشت این سال‌ها، غبار کهنگی روی آن ننشسته است و هم می‌توان آن را از جنبه‌ها و زوایای گوناگون بررسی کرد.  

مریم آذری در این اثر با رویکرد روان‌شناختی رویا به مسئله خواب و خوابگزاری می‌پردازد. او در ابتدای این کتاب نگاهی به پیشینه و زمینه خوابگزاری میان رسوم و فرهنگ‌های مختلف می‌اندازد و اهمیت رویا را از دیدگاه روان‌شناسی بررسی می‌کند. فصل بعدی کتاب به رویا و روان ناهشیار اختصاص دارد و دیدگاه‌های روان‌شناختی را بیان می‌کند. فصل آخر به تحلیل خواب‌های شاهنامه اختصاص دارد. در این فصل از خواب‌های مختلفی می‌خوانیم که شخصیت‌های مختلف شاهنامه دیده‌اند و آن‌ها را بر اساس شاهنامه، بر اساس خوابگزاری قدیم و جدید و همچنین از منظر روانکاوانه بررسی می‌کنیم. 

کتاب بنیاد خواب و خوابگزاری در شاهنامه را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

خواندن کتاب بنیاد خواب و خوابگزاری در شاهنامه را به تمام شاهنامه‌ پژوهان و دوست‌داران مطالعه پژوهش‌های ادبی پیشنهاد می‌کنیم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۱۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۲/۲۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۳۲۴-۱۳۳-۶
دسته بندی
تعداد صفحات۳۱۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۲/۲۴
شابک۹۷۸-۶۰۰-۳۲۴-۱۳۳-۶