با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
شکل گیری ارجاع در متون

دانلود و خرید کتاب شکل گیری ارجاع در متون

با بررسی پنج داستان از کتاب دوبلینی‌ها

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب شکل گیری ارجاع در متون  نوشته  سامیه نظری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب شکل گیری ارجاع در متون

کتاب شکل گیری ارجاع در متون اثری از سامیه نظری است که در انتشارات تیرگان به چاپ رسیده است. این اثر با بررسی پنج داستان از کتاب دوبلینی‌ها، و با نگاهی فراتر از متن، شکلگیری انسجام در متن را بررسی می‌کند.

درباره کتاب شکل گیری ارجاع در متون

ارجاع دهی یکی از مواردی است که باید در هر متنی رعایت شود. در غیر اینصورت متن را از اعتبار ساقط می‌کند چرا که  می‌توان گفت که در این متن سرقت ادبی صورت گرفته است. این موضوع به خصوص درباره متن‌های پژوهشی، پایان‌نامه و تحقیقات اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. ارجاع به اشخاص، افعال و ضمیرها یکی از انواع ارجاع است که در متون مختلف به چشم می‌آید و در صورتی که اشتباه باشد، معنا را از بین می‌برد. 

نکته دیگری که نباید فراموش کرد این است که در هر متنی، باید انسجام معنایی و دستوری وجود داشته باشد. در اصل این انسجام است که می‌تواند به یک متن ارزش ببخشد یا در صورتی که وجود نداشته باشد، ارزش نوشته را پایین بیاورد. ارجاع درست می‌تواند این انسجام را ایجاد کند.

سامیه نظری در این کتاب شکلگیری انسجام در متن را بررسی می‌کند. این بررسی هم ملاحظات نظری را دربر دارد و هم به بررسی و تحلیل متون می‌پردازد. برای اینکه بررسی دقیق‌تر شود، نویسنده پنج داستان از کتاب دوبلینی‌ها را انتخاب کرده است و نحوه شکل گیری ارجاع و انسجام متن را در آن‌ها کاوش کرده است. 

کتاب شکل گیری ارجاع در متون را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

خواندن کتاب شکل گیری ارجاع در متون را به تمام پژوهشگران و دانشجویان ترجمه پیشنهاد می‌کنیم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۲/۲۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۳۲۴-۰۲۶-۱
دسته بندی
تعداد صفحات۱۲۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۲/۲۵
شابک۹۷۸-۶۰۰-۳۲۴-۰۲۶-۱