با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
رهبری و خرد

دانلود و خرید کتاب رهبری و خرد

چگونه در خود و دیگران انگیزه ایجاد کنیم

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب رهبری و خرد  نوشته  ییلوا جهانسن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب رهبری و خرد

رهبری و خرد، چگونه در خود و دیگران انگیزه ایجاد کنیم اثری از ییلوا جهانسن است که با ترجمه دکتر بهزاد شوقی، دکتر رقیه نژادی پیله‌رود و دکتر ابوالفضل صفیعی‌پور به چاپ رسیده است.

 درباره کتاب رهبری و خرد، چگونه در خود و دیگران انگیزه ایجاد کنیم

هدف این کتاب این است که تا به شما کمک کند تا در مدیریت وظایف روزمره خود و دیگران مفید باشد. این کتاب شرح می‌دهد که افراد مختلف چگونه رفتار می‌کنند و شما چطور با دانستن آن می‌توانید آن‌ها را بطور مناسب‌تری مدیریت کنید. صرف‌نظر کردن از کارآمدترین مهارت‌های رهبری در مواقع پریشانی و سخت آسان است. عباراتی مثل "تبدیل مشکلات به فرصت‌ها " اگر در مواقع نامناسب استفاده شود، ممکن است توهین به حساب آید. در این مواقع، استفاده از ابزار رهبری سودمند برای کنار گذاشتن عواطف می‌تواند مفید باشد. در ابتدا این کتاب از دیدگاه کسب و کار نوشته شد، اما بیشتر آن می‌تواند در روابط دیگر مانند خانواده و شبکه‌های اجتماعی هم بکار برده شود.

اولین بخش این کتاب در مورد رفتار و نگرش انسانی، رهبری عمومی، فعالیت گروهی و تنظیم هدف است. در این بخش شرح داده می‌شود که چگونه مردم فکر و عمل می‌کنند، چطور ارتباط خوبی را ایجاد می‌کنند، چطور بازخورد می‌دهند و آن را دریافت می‌کنند، چطور با مشکلات و سختی‌ها روبرو می‌شوند و چطور اهداف را تنظیم می‌کنند و آن‌ها را به بیانیه هدفمند خاص متصل می‌کنند. شما یاد می‌گیرید تا مردم را تحریک کنید تا بیشتر از حد معمول؛ یعنی، کمی فراتر از آرزوهایشان را به دست آورند. این بخش، ابزار و منابع جدیدی را فراهم می‌کند تا مهارت‌های مدیریتی را افزایش دهد و بروز رسانی کند. تکنیک‌های مدیریت درگیری را یاد می‌گیرید که کمک می‌کند تا کمتر وارد درگیری شوید و راه‌حل‌های مناسبی را برای درگیری‌های اجتناب‌ناپذیر بیابید. با یادگیری این تکنیک‌ها می‌توانید مهارت‌های حل مشکل خود را بهبود بخشید.

بخش دوم این کتاب شامل مدل چهار مرحله‌ای رهبری است که می‌تواند در هر شرایطی استفاده شود. اولین چیزی که در رویارویی با مشکل باید انجام شود-که زندگی روزمره رهبر است-ارزیابی سریع پیامی است که دریافت می‌کنید. در این شرایط، از دانش خود در مورد سبک‎‌های مختلف ارتباط و اینکه خود و دیگران چه واکنشی در رویارویی با مشکل‌دارید، می‌توانید استفاده کنید. مرحله بعدی، تحلیل رسمی مشکل است که شامل جمع‌آوری اطلاعات و شرح نهایی است تا راه‌حل ممکن را بیابید. سپس، نگاه ‌کنید که چه چیزی را می‌خواهید به دست آورید و چطور آن را در اهداف گروه و بیانیه هدفمند کلی بگنجانید. یک یا دو راه‌حل ممکن را که می‌توانید به تصمیم‌گیرنده ارائه دهید، انتخاب می‌کنید.

مرحله نهایی، زمانی است که راه‌حلی دارید که مورد بحث قرار گرفته و به توافق رسیده است. برنامه‌ریزی کردن و انجام دادن تغییرات معمولاً جامع‌ترین است. برای کمک به ابزار کارآمد رهبری نیاز دارید که به شما آموزش می‌دهد که چگونه کارگروهی را افزایش دهید.

زمانی که انجام راه‌حل مشکل را کامل کردید، بایستی نتایج را بررسی کنید. ابتدا از طریق مقایسه نتایجی که به دست آورده‌اید با مشکلاتی که در مرحله اول توصیف کردید، شروع می‌کنید. اگر مشکل را حل کرده‌اید، همه چیز عالی است، اما در بعضی موارد، عوامل شرایط اصلی تغییر کرده‌اند پس راه‌حل نمی‌تواند کاملاً نتایج مطلوب را فراهم کند. در بعضی موارد، راه‌حل به اندازه کافی خوب است، اما گاهی باید معمولاً در مقیاس کوچکتر، فرآیند دوباره انجام شود.

بخش نهایی این کتاب شامل تمارینی است تا خود را به‌عنوان مدیر، رهبر و/یا همکار پیشرفت دهید. نکات عملی را برای مدیریت نوسان خلق و خویتان، آشکارسازی مهمترین ارزش‌هایتان و کنترل فشارها، بهبود توانایی ذهنی‌تان، یادگیری مدیریت درگیری و انتخاب اینکه به چه فکر ‌کنید و چگونه عمل کنید، پیشنهاد می‌دهد.

 خواندن کتاب رهبری و خرد، چگونه در خود و دیگران انگیزه ایجاد کنیم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه‌مندان به کتاب های مدیریت و رهبری مخاطبان این کتاب‌اند.

 بخشی از کتاب رهبری و خرد، چگونه در خود و دیگران انگیزه ایجاد کنیم

بعضی مواقع تشویق و تنبیه کارساز هستند: اگر حقوق و مزایا، کافی و عادلانه باشد، در حالی که وظایف ساده و عادی هستند. در مواقع دیگر، محیطی با روابط آزاد و احتمال تأثیر می‌تواند بدون پاداش، بهره‌وری را افزایش دهد. اگر پاداش داده می‌شود، بایستی بیشتر از جوایز نقدی، شامل تحسین و بازخورد باشد. زمانی که رهبر، اطلاعات را فراهم می‌کند، بیشتر از اینکه کارمندان را کنترل کند، انگیزه را افزایش می‌دهد. شما به‌عنوان رهبر باید قطعاً هر کاری را که می‌توانید انجام دهید تا توانایی کارمندانتان را افزایش دهید که بر شرایطشان تأثیر می‌گذارد، به آن‌ها فرصت دهید تا وظایفشان را به بهترین نحو انجام دهند و باعث شوید تا هدف کاری را که انجام می‌دهند، ببینند. همچنین می‌توانید تلاش کنید که وظایفشان چالش‌انگیزتر، متفاوت‌تر و پرمعناتر شود. زمانی که این کار را انجام دادید، دیگر تنبیه و تشویق کارایی ندارد-آن‌ها می‌توانند اثر معکوس داشته باشند. می‌توانند انگیزه و کارایی را کاهش دهند و خلاقیت را از بین ببرند. در این مواقع، تشویق و تنبیه همچنین ممکن است تقلب، میانبر زدن، رفتار غیراخلاقی و تفکر کوتاه‌مدت را ترغیب کند.

اگر شما بخواهید تلاش کارمندانتان را افزایش دهید، باید بر اینکه چرا وظیفه نیاز دارد تا انجام شود-معنی آن- تمرکز کنید. اگر وظیفه، کسل‌کننده است که خود باور دارید، اما به کارمندانتان اجازه دهید تا آن را با روش خودشان حل کنند. زمانی که پاداش می‌دهید، باید غیر منتظره باشد وقتی وظیفه کامل شده، اعطا شود.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۲/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۴۸-۸۴۶-۴
تعداد صفحات۱۵۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۲/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۴۸-۸۴۶-۴