با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب دکل اثر روح‌الله ولی‌ابرقویی

دانلود و خرید کتاب دکل

مستند داستانی گام دوم انقلاب

۴٫۳ از ۱۳۹ نظر
۴٫۳ از ۱۳۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دکل  نوشته  روح‌الله ولی‌ابرقویی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دکل

کتاب دکل، داستانی نوشته روح‌الله ولی ابرقویی است. این داستان که اولین مستند داستانی گام دوم انقلاب است، با همین محوریت و در یک دبیرستان رخ می‌دهد و هدف آن، آشنایی جوانان با بیانیه گام دوم انقلاب است.

درباره کتاب دکل

بیانیه گام دوم انقلاب بیانیه‌ای است که از سوی رهبر جمهوری اسلامی ایران، به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب ۵۷ در تاریخ ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ صادر شده‌ است.

دکل، اولین کتاب داستانی است که با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب نوشته شده است. این داستان در یک دبیرستان اتفاق می‌افتد و هدف آن آشنایی جوانان با بیانیه در قالب داستانی با درونمایه انقلابی است.

روح‌الله ولی ابرقویی در جای جای داستان، و در پاسخ به سوالات دانش‌آموزان، تمام فرازها و متن بیانیه را آورده است و به تحلیل و تفسیر آن پرداخته است. 

کتاب دکل را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

خواندن کتاب دکل را به جوانان و دوست‌داران داستان‌هایی با درون‌مایه انقلابی پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب دکل 

بابت مطالبی که باید سر کلاس میگفتم بدجور توی فکر بودم. به آخرین پله طبقه دوم که رسیدم، صدای کشیده شدن ته کفش یکی از دانش‌آموزان به کف سالن، مرا به خودم آورد. صدا آنقدری بود که غده‌های فوق کلیوی‌ام را به زحمت انداخت و بیچاره‌ها مجبور شدند آدرنالین ترشح کنند. چشم‌هایم را گرد کردم سمت خط ترمزش؛ تقریبا یکی- دو متری کشیده شده بود. کمی ابروهایم را درهم کشیدم. نگاهش کردم و خیلی رسمی پرسیدم: ترمزت ای‌بی‌اس نیست؟

طفلی وقیت دید مثل اجل معلق سر راهش سبز شدم، جا خورد، اما دیگر انتظار چنین سؤالی را نداشت و نزدیک بود از پرسشم شاخ در بیاورد؛ آخر ، یک حاج آقا معمولا اصول دین میپرسد، چه‌کارش به ترمز ای‌بی‌اس!

قشنگ پیدا بود که آخوند باحال ندیده است. همین طور هاج و واج به من زل زده بود؛ مثل آدم برق گرفته یا جن دیده، خشک و بی حرکت ماند. دستم را گذاشتم روی سینه‌ام و با تقلید از بازیگر فرشته وحی در سریال یوسف پیامبر، گفتم: سلام خدا بر شما!

دست و ِ پایش را گم کرد و گفت: ا، حاج آقا شمایید، ببخشید!

لبخند زدم و با لحن داشمشدی گفتم: داداش! این ِسری بخشیدمت ولی دیگر اینجوری تخته گاز نرو تا مجبور نیش خط ترمز بکشی. هم لنت‌هایت صاف می‌شوند و هم عابر پیاده از ترس کپ می‌کند.

حس کردم موعظه لاتی‌ام زمینه تحول اساسی را در وجودش رقم زدم اما احتمال دادم در تشخیص شخصیت من دچار تحیر شده و از اساس بین آخوند یا مکانیک بودن بنده حقیری بدجور گیر کرده. گمانم ایندفعه دچار مشکل هنگ کردن سیستم مغزی شده بود. حالا برای اینکه زیاد فسفر نسوزاند، دستم را بردم جلوی صورتش و بشکن صداداری حواله‌اش کردم.

سایر کتاب‌های روح‌الله ولی‌ابرقویی

مشاهده همه

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶۸)
جواد
۱۴۰۰/۰۲/۲۲

خیلی گرونه. کتاب به این خوبی و مهمی را باید هرچه ارزون تر ارائه کرد تا همه از اون استفاده کنن.

محمد
۱۴۰۰/۰۲/۲۴

من فعلاً نسخه نمونه رو خوندم تا اینجا که خیلی خوب بود به سوالات ذهنی ما که علاقمند به نظام هستیم جواب میده و کمک می‌کنه تابتونیم با درک بهتر، انتقالش بدیم

شیرقربانی
۱۴۰۰/۰۴/۱۵

حیفه کتابش گرونه اینجور کتابا که اینقدر مفیده باید ارزون تر از این حرفا باشه

F.M
۱۴۰۰/۰۳/۰۸

بسیار عالی و مناسب برای پاسخگویی به شبهات سیاسی جامعه متن جذاب و قابل فهم منتها حیف که گرونه

(حسین و علی)
۱۴۰۰/۰۳/۱۴

خیلی گرونه

الف_عین
۱۴۰۰/۰۴/۰۷

مسائل سیاسی، نه به زبون سخت و خسته‌کننده‌ش شبهات سیاسی، از کوچیک و بزرگش با جوابش و البته جواب‌های منطقی و مستدل در کنار منطق، از تجربه و تاریخ و منابع مختلفم کمک گرفته... نمیخوام روند داستانی رو توضیح بدم، چون احتمالا میدونید ولی

- بیشتر
کاربر ۲۷۷۹۰۲۵
۱۴۰۰/۰۲/۳۱

کتاب خیلی خیلی خوبیه و قیمتش خیلی خیلی بالاست وقتی نسخه چاپی رو بشه با تخفیفات رایج و مناسبتی ۵۰ تومان خرید، چه توجیهی داره ۳۵ تومان بدیم برای الکترونیکیش؟

s.sharifi
۱۴۰۰/۰۳/۰۸

چه خبره انقدر گرون ارزون کنید مردم بخرن استفاده کنن

S.Jamal
۱۴۰۰/۰۳/۰۶

کتاب خیلی خوبیه ، ولی نسخۀ چاپیش همین اردیبهشت ماه گرفتم به مبلغ ۴۹هزارتومان...

متقی
۱۴۰۰/۰۳/۰۲

چرا انقدر گرون هست!! یک تخفیفی برای نسخه الکترونیکی اش بگذارید

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۴۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۲/۱۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۸۵-۰۰۸-۱
تعداد صفحات۳۴۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۲/۱۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۲۸۵-۰۰۸-۱