با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
از بوشهر تا بوشر

دانلود و خرید کتاب از بوشهر تا بوشر

تاریخ لباس در کرانه های خلیج فارس

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب از بوشهر تا بوشر  نوشته  میثم رضایی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب از بوشهر تا بوشر

کتاب از بوشهر تا بوشر نوشته میثم رضایی است. این کتاب اثری جذاب برای ثبت تاریخ لباس منطقه جنوب ایران است که به شما کمک می‌کند اطلاعات جامعی از دوران تاریخی  مختلف داشته باشید.

درباره کتاب از بوشهر تا بوشر

ایران با دارا بودن تنوع فرهنگی، قومی و نژادی یکی از کشورهای منحصر به فردی است که هر محقق کنجکاوی را جذب می‌کند تا در مورد گذشته غنی آن دست به پژوهش بزند. این تنوع ایران را به مثابه فرش دست بافی کرده که هر گوشه آن را قومی به زیبایی نقش زده است. یکی از شگفتی‌های آن تنوع پوشش و لباس آن است که چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌سازد. ولی متاسفانه کمتر محققی به سمت شناساندن این گنجینه بزرگ تاریخی ایران رفته و این موضوع همچنان بکر باقی مانده است. این امر نویسنده را ترغیب کرد که دست به تحقیقی گسترده در این باره بزند. از این رو به چند دلیل  شهر بوشهر را انتخاب کرده است. بوشهر شهری در جنوب ایران و یکی از بنادر قدرتمند دوره  صفویه، افشار و اوایل دوره قاجار است. بوشر شهری است در عمان که قرابت بسیاری با بوشهر ایران دارد. این کتاب حاوی بعضی منابع و رفرنس‌هایی است که اولین بار اینجا منتشر شده است.

بنای بوشهر به اردشیر ساسانی نسبت داده شده و نام اصلی آن «رام اردشیر» بوده‌است. گفته می‌شود که «رام اردشیر» به مرور زمان به «ریشهر» تبدیل شد. به نظر می‌رسد که بوشهر تغییر داده شده ریشهر- همان شهر قدیمی است. در عصر هخامنشی از تمدن‌های بزرگ در ایران تمدن لیان بوده‌است که برخی به اشتباه نام آن را از نام‌های بوشهر می‌دانند. هم‌اکنون نام خیابانی در بازار بوشهر به همین نام است.

نام دیگر اباشهر در زمان اردشیر بابکان به معنی شهر بابک و بعد از آن بوشهر به معنای شهر پایین به دلیل اختلاف سطحی که با ریشهر داشته‌است. کتاب از بوشهر تا بوشر تاریخ لباس در کرانه‌های خلیج فارس است.

خواندن کتاب از بوشهر تا بوشر را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به تاریخ لباس پیشنهاد می‌کنیم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۹۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۹/۰۷
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۶۴۳۰-۶-۸
تعداد صفحات۲۹۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۹/۰۷
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۶۴۳۰-۶-۸