با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بحران

دانلود و خرید کتاب بحران

پیرامون بحران‌های اخلاقی در جامعه

۵٫۰ از ۲ نظر
۵٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بحران  نوشته  محمد سیدآبادی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بحران

کتاب بحران نوشته محمد سیدآبادی است. این کتاب به بحران‌های امروز جوامع می‌پردازد و سعی دارد نشان دهد اخلاقیات چطور در جامعه ما رو به نابودی است.

درباره کتاب بحران

یک لیوان به عنوان یک ظرف می‌تواند جایگاه هر چیزی باشد، می‌تواند ظرفی پر از آب زلال و خنک از یک چشمه باشد و هم می‌تواند ظرف باشد پر از لجن از یک مرداب. این شما هستید که تصمیم می‌گیرید در این ظرف، چه قرار دهید. حال اگر جسم انسان را به‌عنوان ظرفی در نظر بگیریم ما درون این ظرف از چه چیزی نگهداری می‌کنیم؟ آیا آب زلال انسانیت و آدمیت است یا افکار متعفن مرداب‌ها.

مطمئن باشيد هرآنچه درون ظرف است به فرزندان ما نيز انتقال داده خواهد شد؛ به تعبيری فرزندان ما چيزی می‌شوند كه ما هستيم نه آن چيزی كه دوست داريم بشوند. سعی كنيم محتويات ظرف خود را خوب و انسانی كنيم تا فرزندان سالم و صالح نصيبمان شود. همه در تلاشند تا فرزندان تحصيل كرده و دانشمند، دكتر، مهندس و ... تربيت كنند! اين خوب است اما چيزی كه قبل از آن لازم است بايد ظرف وجوديشان را پُر از انسانيت كنيم زيرا می‌شود كه دانشمندی فاسد شود، دكتری، روش‌های شكنجه را طراحی كند، مهندس هم شكنجه‌گر، می‌شود ولی انسانيت، مانع از تمامی اين فسادها می‌شود.

كتاب پيش روی شما حاوی مطالبی است كه دغدغه‌های فكری و اجتماعی نویسنده است و تمام سعی خود را می‌كند تا كاری انجام دهد، حتی يک قدم و شايد يک كلام كوتاه ، اما اين كار را خواهد كرد . همه‌ تلاش او اين است كه زندگی‌اش در زمان سفر آخرت، بهتر از چيزی باشد كه در زمان تولد به او داده شده است.

زندگی امروزه برای انسان‌ها بار گرانی شده، عده‌ای دانسته خودكشی می‌كنند و عده‌ای هم ندانسته دست به خودكشی تدريجی می‌زنند؛ بسياری از مردم احساس تنهايی و دلتنگی می‌كنند و زندگی همچون بار سنگينی بر دل‌هايشان نشسته است و نيروی آنها را می‌كاهد و شايد به اين خاطر است كه بيماری‌های قلبی، عصبی و روانی رو به افزايش است. این کتاب درباره بحران‌های اخلاقی هشدار می‌دهد و سعی می‌کند از شما انسان بهتری بسازد.

ما احساس تنهايی می‌كنيم، گويی كه گمشده‌ای داريم و اكثرا در ترس و اضطراب به سر می‌بريم زيرا رشته توكل را گم كرده‌ايم! هر چقدر ارتباط خود با خداوند را كمتر كنيم، نگرانی‌های بيشتری را وارد دنيای خود می‌كنيم؛ به راحتی اين فاصله قابل مشاهده است. بايد اين را درک كنيم و ايمان داشته باشيم و فهم بهتری از خداوند داشته باشيم و بدانيم كه روی زمين موجودات بيگانه‌ای نيستيم و دست غيبی هست كه هميشه در مواقع لازم آماده است تا ما را به جهت درست هدايت كند، آن وقت می‌توانيم بدون اضطراب و نگرانی و با آرامش زندگی كنيم.

خواندن کتاب بحران را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به یک زندگی اسلامی و اخلاق‌مدار پیشنهاد می‌کنیمنظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۲/۲۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۷۲۳-۷۷-۶
تعداد صفحات۱۰۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۸,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۲/۲۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۷۲۳-۷۷-۶