با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
درباره ادبیات کودکان و نقش بزرگترها در روی آوردن کودک به کتاب و مطالعه

دانلود و خرید کتاب درباره ادبیات کودکان و نقش بزرگترها در روی آوردن کودک به کتاب و مطالعه

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب درباره ادبیات کودکان و نقش بزرگترها در روی آوردن کودک به کتاب و مطالعه  نوشته  محمدجواد حاجی‌آخوندی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب درباره ادبیات کودکان و نقش بزرگترها در روی آوردن کودک به کتاب و مطالعه

کتاب درباره ادبیات کودکان و نقش بزرگترها در روی آوردن کودک به کتاب و مطالعه اثری از محمدجواد حاجی آخوندی است. او در این کتاب بعد از معرفی ادبیات کودکان، به بررسی شیوه‌هایی می‌پردازد که به کمک آن می‌توان کودکان را به مطالعه و کتاب‌خوانی علاقه‌مند کرد.

درباره کتاب درباره ادبیات کودکان و نقش بزرگترها در روی آوردن کودک به کتاب و مطالعه

اگر قرار است جامعه‌ای داشته باشیم که در آن تعداد افراد اهل مطالعه و کتاب‌خوان بسیار بالا است و سرانه مطالعه را بالا ببریم، باید از همان ابتدای کودکی، بچه‌ها را به کتاب‌ خواندن تشویق و ترغیب کنیم و آن را برایشان به شکل یک عادت دربیاوریم. به این ترتیب می‌توانیم اطمینان حاصل کنیم که هم جامعه را به سمت کتاب‌خوانی برده‌ایم و هم کودکان را به دنیایی جدید وارد کرده‌ایم که می‌تواند در تمام مراحل زندگی به آن‌ها کمک کند.

محمدجواد حاجی آخوندی در کتاب درباره ادبیات کودکان و نقش بزرگترها در روی آوردن کودک به کتاب و مطالعه، بعد از معرفی ادبیات کودک و ارائه توضیحاتی درباره آن، به بررسی روش‌هایی می‌پردازد که به ما کمک می‌کند تا کودکان را به مطالعه ترغیب کنیم.

کتاب درباره ادبیات کودکان و نقش بزرگترها در روی آوردن کودک به کتاب و مطالعه را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

کتاب درباره ادبیات کودکان و نقش بزرگترها در روی آوردن کودک به کتاب و مطالعه را به تمام والدین، مربیان و تمام افرادی که دغدغه مطالعه و کتاب‌خوانی دارند، پیشنهاد می‌کنیم. 

بخشی از کتاب درباره ادبیات کودکان و نقش بزرگترها در روی آوردن کودک به کتاب و مطالعه

یکي از عوامل مهم و شاید مهمترین آنها نقش بزرگترهای نزدیک به كودک و راهنمایی و ایجاد زمینه‌های مناسب براي روی آوردن كودک به ادبیات و مطالعه مي‌باشد. بزرگترهای نزدیک به كودک به خصوص والدین مي‌توانند با استفاده از شیوه‌های مناسب و گوناگون و البته قبول زحمت در ایجاد زمینه‌های مناسب تلاش كنند. 

والدین از همان ابتدای كودكی فرزندشان با انتخاب قصه‌های جذاب و متناسب با سن او مي‌توانند به قصه‌گویی بپردازند. قصه‌گویی اگر صحیح انجام پذیرد در ایجاد شوق و علاقه كودک به كتاب و مطالعه بسیار مؤثر است. ابتدا با بیان قصه‌های جذاب و سپس به تدریج با تهیه كتاب‌های مفید و مناسب و خواندن آنها براي كودک مي‌توان شوق و علاقه اولیه نسبت به كتاب و مطالعه را در كودک ایجاد كرد و به تدریج زمینه‌های آشنایي كودک و شناخت و درک صحیح او را نسبت به كتاب به وجود آورد. 

از دیگر روش‌هاي مفید براي علاقه‌مند شدن كودک به مطالعه و آشنایي او با ادبیات و كتاب ميتوان به موارد زیر اشاره كرد: 

+ والدین و دیگر بزرگترهای نزدیک به كودک، خود به مطالعه بپردازند و كودک شاهد آن باشد. 

+ سعی شود همانطور كه گاهی كودک را برای خرید به مغازه‌های مختلف، به همراه خود مي‌بریم هنگام رفتن به كتاب فروشی‌ها نیز او را با خود ببریم. 

+ از همان ابتدای كودكی براي او داستان‌های جالب و خاص سنش گفته و یا خوانده شود. 

+ در برخي موارد هنگام خواندن كتاب برای كودک و همراه او با توجه به علاقه و حوصله كودک درباره نکاتی از كتاب كه به نظر جالب توجه می‌آید با كودک گفتگو كنیم. 

+ به كنجکاوی كودک میدان داده شود بگذاریم تا سوالاتش را بپرسد و اگر جواب را ندانستیم به راحتی بگوییم «نمي‌دانم» باید در اینباره مطالعه كنم. 

+ كودک را به كتابخانه ببریم تا از نزدیک مشاهده كند. 

+ آنها را به خواندن و مطالعه یا گوش كردن در زمان‌های خاص مکلف نکنیم. 

+ براي كودک اشعار كوتاه و مناسب انتخاب كرده، برایش خوانده و در صورت مشاهده علاقه‌مندی راهنمایی شود تا شعر را حفظ كند كه این یک آمادگی خوب برای دوره‌های بعدی خواهد بود. 

همه این شیوه‌ها و احتمالا شیوه و روش‌های دیگری كه وجود دارد اگر به طرز صحیح آن استفاده شود می‌توانند در مسیر روی‌ آوردن كودک به ادبیات و كتابخوانی مؤثر و مفید واقع شوند. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۱,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۲/۲۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۷۲۳-۲۶-۴
تعداد صفحات۱۲۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۱,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۱۲/۲۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۸۷۲۳-۲۶-۴