با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
بلیسا و شهر دودی

دانلود و خرید کتاب بلیسا و شهر دودی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب بلیسا و شهر دودی  نوشته  محمد گوگانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بلیسا و شهر دودی

بلیسا و شهر دودی داستانی برای کودکان نوشته محمد گوگانی است. کار تصویرگری این کتاب را اعظم رفیعی انجام داده است. این اثر یک داستان مصور و خیالی درباره آلودگی هوا و غفلت ازآن است.

 درباره کتاب بلیسا و شهر دودی

یکی بود یکی نبود غیر از خدا هیچ کس نبود. یک شهری بود به اسم شهر دودی. چون هوا همیشه دودی بود و ابر سیاه بزرگی بالای شهر سال‌ها ایستاده بود. برای همین هوا همیشه آلوده و نیمه تاریک بود. وقتی هم که باران می‌بارید به شکل سیل و طوفان سیاه بود و از آسمان باران سیاه می‌بارید همه مزارع زیر گل و دود می رفت. و کلی خانه خراب می‌شد. میوه درخت‌ها هم به همین دلیل کم بود و سیاه می‌شد و همه مجبور بودند فقط کمی میوه ریز و کثیف بخورند. مردم همه ناراحت و نگران بودند. اما کاری نمی‌کردند فقط آسمان را تماشا می‌کردند و ناراحت بودند. بچه‌ها از پیرها شنیده بودند این شهر قبلا جای خوب و بابرکتی بوده ولی کسی یادش نبود قبلا چطور بود.... وضعیت همین‌طور ادامه داشت تا این که یک شب مهمان عجیبی به شهر امد. اسم این مهمان بلیسا بود او با خنده‌های بلند و عجیبش همه را دور خودش جمع کرد و به همه گفت خیلی دوستشان دارد اما دهان بلیسا خیلی بوی بدی می‌داد. ماجراهای مسخره تعریف می‌کرد و خیلی هم رفیق پیدا کرده بود . یک کار دیگر هم بلد بود. این که با دست کشیدن روی هرچیزی ان را تبدیل به اینه جادویی کند. اینه‌ای که همه را زیبا و بی‌نقص نشان می‌داد. به نظر شما بلیسا کیست و چه فکرهایی برای شهر دودی در سرش دارد؟

 خواندن کتاب بلیسا و شهر دودی را به چه کسانی پیشنهاد می کنیم

 گروه سنی ب و ج مخاطبان این کتاب‌اند. والدین می‌توانند داستان کتاب را برای گروه سنی الف هم تعریف کنند.


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۳,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۲/۰۳
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۶۳۵۲۲-۶
تعداد صفحات۱۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۳,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۲/۰۳
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۶۳۵۲۲-۶