با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آشنایی با دفاع مقدس

دانلود و خرید کتاب آشنایی با دفاع مقدس

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آشنایی با دفاع مقدس  نوشته  پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آشنایی با دفاع مقدس

آشنایی با دفاع مقدس اثری از پژوهشگران پژوهشگاه علوم و معارف بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس است. این کتاب کوشیده سیاست‌های دفاعی ایران در جنگ با عراق را بررسی کند و به بسیاری از سوالات و شبهات در این زمینه پاسخ دهد.

 درباره کتاب آشنایی با دفاع مقدس

تجاوز سراسری ارتش رژيم عراق از زمين، هوا و دريا به خاک مقـدس جمهـوری اسلامی در ۳۱ شهريور سال ۱۳۵۹ ،حادثه مهمی است كه بررسی ابعاد آن برای نـسل حاضر و آينده تاريخ بسيار حائز اهميت است. اگرچه در علل تجاوز ، لزومـاً بايـد بـه ريشه تاريخی اختلافات ايران و دولت عثمانی نظر داشت، اما تجاوز رژيـم عـراق در مقطعی كه تازه انقلاب اسلامی در ايران به پيروزی رسيده بود و هنوز ثبـات لازم بـرای حل و فصل عادی امور داخلی خود نداشت و ارتش آن نيز سامان نيافته بود و نيروهـای مردمی و انقلابی هم با حوادث داخلی درگير بودند و حتـی مرزبـانی از حـدود و ثغـور مرزی با مشكل انجام می‌شد، و ده‌ها دليل ديگر، اين تأمل را برمی انگيزد كه رژيم عراق با اين تجاوز گسترده ، چه اهدافی را دنبال مي كرد؟ 

همچنين بررسی نحو ه تجاوز ارتش عراق با در نظر گرفتن اوضاع سياسی، اقتصادی و نظامی طرفين، نكات ظريفی را در اختيار محققان و انديشوران سياسی ـ نظـامی قـرار خواهد داد، و مهم‌تر از آن، همه را در تنظيم و تحليل اين حادثـه عظـيم در تـاريخ دو ملت كمک شايان توجه خواهد كرد؛ و حتی نقش پيچيده دولت هـا و سـازمانهـا ـ به‌ويژه قدرتهای بزرگ مدعی حقوق بشر و استقلال ملت‌ها ـ در وقوع تجاوز و سپس موضع‌گيري‌های آنها طی هشت سال جنگ ، از فرازهای مهم ايـن حادثـه بـه شـمار می‌رود. 

 کتاب آشنایی با دفاع مقدس سیر تحلیل همین فرایند از سه عنصر علل، اهداف و شرایط تجاوز است. این کتاب سعی کرده زوایای فرعی جنگ را بکاود و سیاست دفاعی جمهوری اسلامی را در برابر تجاوز از پیش تعیین شده صدام بررسی کند. تا معیاری درست‌تر و دقیق‌تر به خواننده برای قضاوت‌ها و اظهارنظرهایش درباره تجاوز و دفاع بدهد. 

بخش مهم و گسترده اين كتاب، پرداختن به سياست دفاعی ايران است، ضمناً در تحليل و بررسی اين مقطع، به سؤالات و شبهاتی چـون «چـرا بعـد از فـتح خرمشهر جنگ ادامه پيدا كرد؟ آيا مسؤوليت ادامـه جنـگ بـا ايـران نيـست؟ » و سؤالاتی از اين قبيل ، پاسخ داده شده است. همچنين تأثير فعاليت‌هاي ديپلماسـی، بـه ويـژه تصميم‌گيری‌های شورای امنيت سازمان ملل متحد و صدور قطعنامه‌ها در رونـد جنـگ عراق عليه ايران، مورد بررسی قرار گرفته است.

 خواندن کتاب آشنایی با دفاع مقدس را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه‌مندان به تاریخ معاصر، به ویژه تاریخ جنگ تحمیلی را به خواندن این کتاب دعوت می‌کنیم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۰۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۱/۲۹
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۵۹۰-۶۳-۶
تعداد صفحات۴۰۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۱۱/۲۹
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۵۹۰-۶۳-۶