با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آثار احمدی

دانلود و خرید کتاب آثار احمدی

تاریخ زندگانی پیامبر اسلام و ائمه اطهار (ع)

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آثار احمدی  نوشته  احمد بن تاج‌الدین استرآبادی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آثار احمدی


آثار احمدی اثر احمدبن تاجالدّین استرآبادی به کوشش میرهاشم محدّث در مرکز نشر میراث مکتوب به چاپ رسیده است. این کتاب به تاریخ زندگانی پیامبر اسلام و ائمۀ اطهار علیهم السلام می‌پردازد.

مؤسسه پژوهشی میراث مكتوب در سال ۱۳۷۲ ش به قصد حمایت از كوشش‌های محققان و مصححان و احیا و انتشار مهمترین آثار مكتوب فرهنگ و تمدن اسلامی و ایرانی با نام «دفتر نشر میراث مكتوب» و با كمك وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تأسیس شد. پس از یک دهه فعالیت، مؤسسه نخست به «مركز نشر میراث مكتوب» و سپس در سال ۱۳۸۴ ش با دریافت مجوز چهار گروه پژوهشی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، به «مؤسسه پژوهشی میراث مكتوب» تغییر نام داد و علاوه بر كار نشر به كار پژوهشی نیز رو آورد.

فعالیت‌های موسسه میراث مکتوب بر تصحیح نسخه‌های خطی فارسی و عربی و تحقیق در متون، پژوهشهای متن شناسی، نسخه‌شناسی و فهرست‌نویسی، میراث‌های مشترک ایران و حوزة ایران فرهنگی، و تاریخ علم متمركز است.

میراث مكتوب آثار خود را در چند عنوان اصلی و بر اساس موضوع منتشر می كند. در حوزه متون كهن، منشورات مؤسسه به ۱۶ موضوع اصلی تقسیم می شود، از جمله زبان و ادبیات فارسی، علوم و معارف اسلامی، علوم و فنون، تاریخ و جغرافیا، متن‌شناسی، فهرست نسخه‌های خطی، نسخه‌برگردان، رسائل، ارج نامه‌ها، همایش ها و نكوداشت ها و ....

بخش اصلی این آثار به متون فارسی اختصاص دارد. بسیاری از این متون كه در سلسله­ ای غیر از زبان و ادبیات فارسی نیز منتشر شده اند، به عنوان یك متن كهن فارسی نیز دارای اهمیت بسیارند.

جدای از این آثار ، میراث مكتوب مجموعه‌ای با عنوان «كارنامۀ دانشوران اسلام و ایران» به چاپ می‌رساند. در این مجموعه متون كهن به قصد استفادۀ جوانان یا كسانی كه دانش استفاده از اصل متون كهن را ندارند، تلخیص، ساده‌نویسی و بازنویسی می شود

میراث مكتوب همچنین سه نشریه منتشر می‌كند:

«آینه میراث» كه دوفصلنامه است و هر شش ماه یكبار منتشر می شود و «ویژه کتابشناسی، نقد کتاب و اطلاع رسانی در حوزۀ متون» است. «گزارش میراث» كه فصلنامه است و به پژوهشهای «حوزۀ نقد و تصحیح متون نسخه شناسی و ایران شناسی» اختصاص دارد و میراث علمی ایران و اسلام که دوفصلنامه است و به «تاریخ علوم و فناوری دورۀ اسلامی» اختصاص دارد

افزون بر این، موسسه میراث مكتوب تا کنون نشست‌های نقد و بررسی متعددی دربارۀ مباحث متن پژوهی و متون كهنِ منتشر شده در مؤسسه با حضور استادان و صاحب نظران برگزار كرده است. همچنین همایش‌هایی را در حوزه ‌های مختلف ادبی و فرهنگی و پژوهشی برگزار یا در برگزاری آنها مشارکت كرده است.

درباره کتاب آثار احمدی 

این کتاب شرح زندگی و زمانه پیامبر و امامان معصوم علیهم السلام است.

احمدبن تاجالدّین استرآبادی، با نثر روان و شیوای فارسی و با نگاهی بی‌طرفانه به شخصیت‌های تاریخی، به بررسی تاریخی و کلامی سیره پیامبر اکرم(ص) و علی(ع) پرداخته و در پایان، مختصری از زندگانی دیگر امامان دوازده‌گانه شیعیان را بازگو کرده است.

 خواندن کتاب آثار احمدی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 این کتاب هم اثری ادبی و هم تاریخی است و می‌تواند مورد استفاده هر دو گروره علاقه‌مندان و پژوهشگران حوزه تاریخ و ادبیات قرار گیرد.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۶۰۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۱۱,۸۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۷۴/۱۱/۱۵
تعداد صفحات۶۰۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۱۱,۸۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۷۴/۱۱/۱۵