با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
فتوحات مکیه جلد ۸

دانلود و خرید کتاب فتوحات مکیه جلد ۸

معاملات، باب ۱۶۲ تا ۱۸۸

۱٫۰ از ۱ نظر
۱٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فتوحات مکیه جلد ۸  نوشته  محی‌الدین ابن عربی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب فتوحات مکیه جلد ۸

کتاب فتوحات مکیه مجموعه‌ای از مکاشفات غیبی محیی‌الدین عربی در هنگام طواف خانه خداست. شیخ اکبر محیی‌الدین این کتاب را پاسخی برای کسانی ‌که با ضمیری پاک به‌دنبال حقیقت هستند، می‌داند. ابن عربی این کتاب را در ۶۰ فصل و ۵۶۰ باب تالیف کرده است. در جلد هشتم کتاب فتوحات مکیه باب ۱۶۲ تا ۱۸۸ این کتاب را می‌خوانید.

درباره کتاب فتوحات مکیه جلد هشتم

کتاب فتوحات مکیه نتیجه تلاش علمی عارف بزرگ اندلسی شیخ اکبر محیی‌الدین ملقب به ابن عربی است. عرفان نظری درون مایه اصلی کتاب فتوحات مکیه بوده، اما درکنار آن ابن عربی در آن به موضوعات گسترده بسیار دیگری نیز پرداخته است. از این‌رو از فتوحات مکیه به‌عنوان دایره‌المعارف اسلام یاد می‌شود. باب ۱۶۲ تا ۱۸۸ از کتاب فتوحات مکیه در جلد هشتم این کتاب آمده است. این جلد از کتاب جزو بخش معاملات فتوحات مکیه به‌شمار می‌رود.

 خواندن مجموعه فتوحات مکیه را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 پزوهشگران و علاقه‌مندان عرفان نظری.

درباره شیخ اکبر محیی‌الدین ملقب به ابن عربی

ابو عبدالله محیی‌الدین محمد بن علی بن محمد بن العربی الحاتمی عارف و صوفی بزرگ جهان اسلام در رمضان سال ۵۶۰ قمری در شهر مرسیه در اندلس به دنیا آمد. او نزد استادان نامدار قرائت قرآن، ادبیان و علم حدیث آموخت. این عارف و صوفی بزرگ جهان اسلام در جوانی به تصوف روی آورد. او تصوف را به نوعی فلسفه تبدیل کرد و همین امر نیز بر شهرت وی افزود. این عالم گرانقدر در سال ۶۳۸ هجری قمری در دمشق درگذشت. بسیاری از اندیشمندان بزرگ اسلام همچون ملاصدرا، سید علی قاضی، علامه طباطبایی و...، ابی عربی را منشا تحول دینی در جهان اسلام می‌دانند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
dandy_mhr
۱۴۰۰/۰۱/۲۰

لطفا در بی نهایت قرار دهید.

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۷۱ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۴/۰۴/۱۶
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۹۹۶-۹۲-۳
دسته بندی
تعداد صفحات۴۷۱صفحه
قیمت نسخه چاپی۷۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۴/۰۴/۱۶
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۹۹۶-۹۲-۳