با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب دیوارنگاری عصر صفویه در اصفهان اثر حسین آقاجانی اصفهانی

دانلود و خرید کتاب دیوارنگاری عصر صفویه در اصفهان

کاخ چهلستون

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دیوارنگاری عصر صفویه در اصفهان  نوشته  حسین آقاجانی اصفهانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دیوارنگاری عصر صفویه در اصفهان

کتاب دیوارنگاری عصر صفویه در اصفهان نوشته حسین آقاجانی اصفهانی و اصغر جوانی است. دوران طلایی نقاشی دیواری ایران پس از اسلام مربوط به عصر شاه‌عباس است که به طور خاص در کاخ‌های چهلستون و عالی‌قاپو نمود یافته است. این دیوارنگاری‌ها علاوه بر نقشی که در جلوه‌های معماری بنا دارند، نشان‌دهنده پوشش، شمایل و حتی آداب و رسوم آن دوره است و به لحاظ تاریخی بسیار حایز اهمیت است. 

نویسندگان در این کتاب ضمن معرفی فنون و ویژگی‌های نقاشی دیواری اصفهان عصر صفوی، دیوارنگاره‌هایی را که با سبک و اسلوب نقاشی مکتب اصفهان (رضا عباسی) اجرا گردیده مورد بررسی قرار داده‌اند؛ به عبارت دیگر، به معرفی اجمالی نقاشی‌های کاخ‌های عالی‌قاپو و چهلستون، یعنی نقاشی‌هایی که به صورت پیکره‌نگاری در کاخ عالی‌قاپو و به‌ویژه در کاخ چهلستون اجرا شده، نقاشان دورۀ مذکور و آثار آنان، تکنیک‌ها و رنگ‌های به کار رفته در دیوارنگاره‌ها (با توجه به مرمت‌های بعضی دوره‌ها) و بیان ویژگی رنگ‌ها از منظر شیمیایی و فرآوری پرداخته‌اند. همچنین علاوه بر بررسی آثار از نزدیک، به یادداشت‌برداری‌های حین مرمت نقاشی‌ها نیز اشاره نموده‌اند.

خواندن کتاب دیوارنگاری عصر صفویه در اصفهان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به معماری پیشنهاد می‌کنیم

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۲۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۶/۰۲/۱۵
شابک۹۶۴-۸۸۰۲-۶۹-۶
دسته بندی
تعداد صفحات۱۲۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۸۶/۰۲/۱۵
شابک۹۶۴-۸۸۰۲-۶۹-۶