با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب عبدالقادر مراغی اثر داریوش طلایی

دانلود و خرید کتاب عبدالقادر مراغی

گزیده مقالات همایش بین‌المللی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب عبدالقادر مراغی  نوشته  داریوش طلایی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب عبدالقادر مراغی

کتاب عبدالقادر مراغی تالیف داریوش طلایی، گزیده مقالات همایش بین‌المللی عبدالقادر مراغی است که در فرهنگستان هنر منتشر شده است. 

در ایران، دست‌کم از زمان ابونصر فارابی در قرن چهارم، کتاب‌ها و رسالات مهمی ‌به رشتۀ تحریر درآمده که موسیقی را از دریچۀ تمام علوم زمان به بحث و تفحص گذاشته‌اند. بعد از فارابی، شخصیت‌های برجستۀ دیگری همچون ابن‌سینا، صفی‌الدین ارموی، قطب‌الدین شیرازی و عبدالقادر مراغی دربارۀ موسیقی قلم زده‌اند. درواقع، مراغی را می‌توان آخرین عضو مهم این سلسله دانست که بیش از پانصد سال دوام داشته است. 

علاوه بر کتاب‌هایی که از عبدالقادر مراغی به جا مانده، آهنگ‌ها و روایاتی از وی نقل می‌شود که او را آهنگساز، خواننده و نوازندۀ بی‌بدیل عود معرفی می‌کند.

 کتاب برگزیدۀ مقالات همایش بین‌المللی عبدالقادر مراغی دربردارنده مقالات ارائه شده در همایش بزرگداشت این موسیقیدان سرشناس ایرانی است که به همت فرهنگستان هنر برگزار شده است؛ مقالات متعددی دربارۀ موسیقی، شخصیت هنری و تألیفات موسیقایی وی که مخاطب را با جنبه‌های گوناگون هنر و شخصیت این موسیقیدان برجسته آشنا می‌سازد و به معرفی میراث ارزندۀ عبدالقادر مراغی که از گنجینه‌های پربار موسیقی اصیل ایرانی به شمار می‌رود، می‌پردازد.

 خواندن کتاب  برگزیدۀ مقالات همایش بین‌المللی عبدالقادر مراغی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 پژوهشگران تاریخ هنر به ویژه علاقه‌مندان به هنر موسیقی.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۳۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۲/۱۶
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۳۲-۱۴۶-۹
تعداد صفحات۲۳۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۱/۰۲/۱۶
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۳۲-۱۴۶-۹