با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
فتوحات مکیه جلد ۴

دانلود و خرید کتاب فتوحات مکیه جلد ۴

الفتوحات المکیه فی معرفه اسرار المالکیه و الملکیه

۴٫۲ از ۵ نظر
۴٫۲ از ۵ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فتوحات مکیه جلد ۴  نوشته  محی‌الدین ابن‌عربی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب فتوحات مکیه جلد ۴

کتاب فتوحات مکیه مجموعه‌ای از مکاشفات غیبی محیی‌الدین عربی در هنگام طواف خانه خداست. شیخ اکبر محیی‌الدین این کتاب را پاسخی برای کسانی ‌که با ضمیری پاک به‌دنبال حقیقت هستند، می‌داند. ابن عربی این کتاب را در ۶۰ فصل و ۵۶۰ باب تالیف کرده است. در جلد چهارم کتاب فتوحات مکیه باب ۶۸ و ۶۹  این کتاب را می‌خوانید.

درباره کتاب فتوحات مکیه جلد چهارم

کتاب فتوحات مکیه نتیجه تلاش علمی عارف بزرگ اندلسی شیخ اکبر محیی‌الدین ملقب به ابن عربی است. عرفان نظری درون مایه اصلی کتاب فتوحات مکیه بوده، اما درکنار آن ابن عربی در آن به موضوعات گسترده بسیار دیگری نیز پرداخته است. از این‌رو از فتوحات مکیه به‌عنوان دایره‌المعارف اسلام یاد می‌شود. باب ۶۸ و ۶۹  از کتاب فتوحات مکیه در جلد چهارم این کتاب آمده است. این جلد از کتاب جزو بخش معارف فتوحات مکیه به‌شمار می‌رود.

خواندن کتاب فتوحات مکیه را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به علوم دینی و عرفان پیشنهاد می‌کنیم

درباره شیخ اکبر محیی‌الدین ملقب به ابن عربی

ابو عبدالله محیی‌الدین محمد بن علی بن محمد بن العربی الحاتمی عارف و صوفی بزرگ جهان اسلام در رمضان سال ۵۶۰ قمری در شهر مرسیه در اندلس به دنیا آمد. او نزد استادان نامدار قرائت قرآن، ادبیان و علم حدیث آموخت. این عارف و صوفی بزرگ جهان اسلام در جوانی به تصوف روی آورد. او تصوف را به نوعی فلسفه تبدیل کرد و همین امر نیز بر شهرت وی افزود. این عالم گرانقدر در سال ۶۳۸ هجری قمری در دمشق درگذشت. بسیاری از اندیشمندان بزرگ اسلام همچون ملاصدرا، سید علی قاضی، علامه طباطبایی و...، ابی عربی را منشا تحول دینی در جهان اسلام می‌دانند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
°•. MaryaM .•°
۱۴۰۰/۰۳/۱۶

سلام چقدررررر گروووون😱 تو طاقچه بینهایت هم که نیست😤

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۲۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۳۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۶/۱۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۹۹۶-۸۲-۴
تعداد صفحات۹۲۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۳۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۶/۱۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۵۹۹۶-۸۲-۴